Gynekologicko-porodnické oddělení

Nabízíme ženám plné spektrum gynekologické, předporodní, porodnické i poporodní péče. Pro ty z Vás, které se zajímate o služby porodnice, je zde i možnost komunikace přes Facebook Porodnice Pod Horama. Těšíme se na Vaše názory, hodnocení i podněty.

 

 

vedení oddělení

MUDr. Zdeněk Vocásek

primář

481 551 280

Eva Zuzánková

vrchní sestra

481 551 286

Návštěvní a ordinační hodiny

Gynekologické ambulance

Pondělí: 07:00 - 15:00

Úterý: 07:00 - 15:00

Středa: 07:00 - 15:00

Čtvrtek: 07:00 - 15:00

Pátek: 07:00 - 08:00

Pozn.:

Pondělí:

07.00 příjmy k operacím

 07:00 - 10.00 amniocentézy,

10:00 - 12.00 MUDr. V. Karásek

13.00 - 14.00 spermiogramy

13:00 - 15.00 prenatální UZ screeningová vyšetření - MUDr. Karásek

Úterý:

07:00 - 08:00 příjmy k operacím

10:00 - 12:00 prim. MUDr. Z. Vocásek, indikační poradna, onkologická dispenzarizace

13:00 - 15:00 4D UZ MUDr. L. Holakovská

Středa:

07:00 příjmy k operacím

07:00 - 10:00 OGTT

13:00 - 14:00 dětská gynekologie po předchozím objednání na telefonním čísle 481 551 296. Ordinuje Dr. Eva Zahradníková.

13:00 - 15:00 UZ screeningová vyšetření MUDr. M. Novotná

Čtvrtek:

07:00 - 08:00 příjmy k operacím

10:00 - 12:00 MUDr. R. Müller

13:00 - 15:00 UZ screeningová vyšetření MUDr. R. Müller, MUDr. Novotná, MUDr. Karásek

Pátek:

07:00 příjmy k operacím

Na všechna vyšetření je nutné se telefonicky objednat: 

gynekologie:  481 551 296 nebo 774 874 049

registrace k porodu a těhotenská poradna: 481 551 282

________________________________________________________________________________________________________________________________________

Změny:

Urogynekologická ambulance

Úterý: 08:00 - 12:00 13:00 - 15:30

MUDr. Z.Vocásek, MUDr. R.Müller. 

urodynamika: 481 551 294 nebo 608 725 286

Změny:

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Naše služby

PORODNICE

Naše porodnice se s cca 900 porody ročně řadí do skupiny středně velkých porodnic, kde se snažíme ženám těhotným, rodícím i po porodu poskytnout odbornou péči nejvyšší kvality se zachováním individuálního a lidského přístupu. Porody u nás mohou být vedeny u těhotenství od 36. týdne gravidity v případě jednočetného těhotenství a od 37. týdne gravidity u dvojčetného těhotenství, je-li hmotnost plodu nad 2000 g. Součástí služeb je i péče o riziková těhotenství a řešení poruch plodnosti.

Těhotenskou poradnu vede obvodní gynekolog, kam těhotné ženy v pravidelných intervalech dochází. K nám jsou se žádankou odesláni v graviditě 36+0 – 37+6 k tzv. Registraci do porodnice. Součástí registrace je sepsání porodopisu ( nachystání porodní dokumentace včetně formálních údajů důležitých pro matriku) a vyšetření lékařem. Cílem této návštěvy je zjištění eventuálního rizika související s těhotenstvím či porodem a stanovení dalšího managementu péče o těhotnou. Většina žen je předána zpět do péče obvodnímu gynekologovi, který vede poradny až do gravidity 40+6. Další kontroly jsou pak již vždy vedeme v porodnici, tak aby bylo těhotenství ukončeno dle doporučených postupů. K těhotným, u nichž stanovíme nějaká rizika, přistupujeme individuálně. Některé zůstanou již v péči porodnice, jiné mají stanovený dřívější termín převzetí do péče porodnice než graviditu 40+6. S tímto novým modelem máme velmi dobré zkušenosti. Nerizikové těhotné k nám většinou přijdou po registraci až k porodu a nejsou tak zbytečně zatěžováni cestováním do vzdálenějších míst od svého bydliště. Ostatním zajistíme takovou péči, kterou považujeme za nejlepší možnou v dané situaci.

Nastávajícím maminkám, které mají zájem dopředu si prohlédnout porodní sály a oddělení šestinedělí, protože se cítí komfortněji, když mají představu v jakém prostředí bude porod a následná péče probíhat, nebo se návštěvou chtějí ujistit, jestli je naše porodnice opravdu tím místem, kde chtějí porodit svého potomka, nabízíme individuální prohlídky porodnice. V případě zájmu je nejlepší když v den, kdy by se chtěly přijet podívat, zavolají na telefonní číslo 481551281, kde se dotáží na aktuální situaci a se službu konající porodní asistentkou si domluví čas.

Porody probíhají na 3 samostatných porodních sálech s vlastním sociálním zařízením a bohatým vybavením pro zajištění odborné péče i soukromí a pohodlí rodičky. K dispozici je zde řada relaxačních pomůcek, které mohou ženám pomoci zvládnout a zmírnit kontrakce, zejména prostorná vana, sprcha, míč, porodní stolička, žíněnka. Nově, kdo by měl zájem, nabízíme možnost porodní bylinkové napářky. Žena má samozřejmě možnost využít zdarma během porodu pro tlumení bolesti i epidurální analgezii, kterou aplikují lékaři z oddělení anestezie. Rodičkám jsou při porodu odbornou oporou zkušené porodní asistentky, které také vedou cvičení pro těhotné v Jilemnici a Semilech a zajišťují laktační poradenství po porodu.

Během porodu klademe důraz na individuální přístup k rodičkám a přirozený průběh porodu. Pokud má rodička speciální přání, snažíme se ho respektovat, když neohrožuje bezpečný průběh porodu či zdraví matky nebo novorozence. Jestli svůj porodní plán máte, doporučujeme ho konzultovat s lékaři nebo porodní asistentkou již v období před porodem. Často při takovém rozhovoru zjistíme, že Vaše přání je naší běžnou praxí, kterou dopřejeme všem, pokud probíhá porod bez komplikací, aniž by o to bylo potřeba speciálně žádat.

Vedle porodních sálů je součástí porodnice operační sál, který zajišťuje v případě potřeby provedení akutního císařského řezu v co nejkratším možném čase, pokud dojde v průběhu přirozeného porodu k ohrožení zdraví dítěte či matky.

Těsně po porodu podporujeme kojení a bonding, tedy přímý a neustálý kontakt matky a dítěte. I v případě plánovaných císařských řezů souhlasíme s přítomností doprovodu rodičky na operačním sále, aby mohli společně sdílet tento jedinečný životní okamžik.

Po porodu je matka s novorozeným dítětem umístěna na oddělení šestinedělí, které je členěno na 8 dvoulůžkových pokojů a 3 nadstandardní pokoje, kde může první dny strávit s maminkou a miminkem i jejich doprovod. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením a WIFI připojením na internet. I na oddělení šestinedělí je plně podporován neustálý kontakt matky a dítěte (tzv. rooming-in). V případě potřeby či přání matky však není problém svěřit miminko do péče zkušených novorozeneckých sester.

Zásadnější patologie v těhotenství řešíme s Gynekologicko-porodnickou klinikou Fakultní nemocnice Hradec Králové, se kterou máme v této oblasti navázanou úzkou spolupráci.

V ambulantním sektoru nabízíme těhotným ženám možnost provedení ultrazvukových vyšetření zaměřených na vyhledávání vývojových vad plodu. Provádíme kombinovaný prvotrimestrální screening, dále ultrazvukové vyšetření ve 20.-.22. týdnu gravidity a 30.-32. týdnu gravidity. Navíc nabízíme i možnost objednání se na 4D UZ zobrazení miminka. Ideální doba pro toto vyšetření je mezi 24.-28. týdnem těhotenství. Na všechna UZ vyšetření je potřeba se předem objednat na tel. 481551296.

Víme, že narození miminka je neopakovatelná událost pro celou rodinu. Vždy se snažíme s rodičkami najít co nejschůdnější cestu k jejich přáním a představám a to při dodržení všech aktuálních nařízení a medicínských postupů, které vedou k tomu, o co nám všem jde především: Vytvořit bezpečné prostření pro narození zdravého miminka, nekomplikovaný porod a pobyt maminky a novorozence na oddělení šestinedělí a jejich včasný odchod do domácího prostředí.

Jsme hrdí na to, že si stále tolik žen vybírá k této události naši porodnici a činí nás nesmírně šťastnými, když tyto jedinečné chvíle můžeme prožívat s Vámi.

ODDĚLENÍ GYNEKOLOGIE

Na oddělení gynekologie je u nás hospitalizováno ročně cca 1100 žen. Oddělení je vybaveno 5 vícelůžkovými pokoji se samostatným sociálním zařízením a jedním nadstandardním pokojem, který lze po předchozí domluvě pro plánované výkony rezervovat. Součástí oddělení je vybavená gynekologická vyšetřovna s moderním ultrazvukem a kolposkopem pro zajištění kvalitní péče o naše hospitalizované klientky a klientky vyšetřované ambulantně mimo běžnou pracovní dobu.

Na oddělení gynekologie jsou hospitalizovány ženy po plánovaných operačních výkonech, těhotné ženy s rizikovým těhotenstvím či s komplikacemi v těhotenství i ženy vyžadující akutní gynekologickou péči řešenou operativně či jinými léčebnými postupy.

Při provádění gynekologických operačních výkonů prosazujeme minimálně invazivní chirurgické postupy a tedy dbáme o co nejširší využití laparoskopie, hysteroskopie či moderních postupů při řešení močové inkontinence páskovými metodami. Jsme hrdí na to, že na našem pracovišti v indikovaných případech provádíme tzv. totální laparoskopickou hysterektomii (odstraňování dělohy zcela za použití miniinvazivního přístupu laparoskopií), která umožňuje našim klientkám maximálně rychlou možnost rekonvalescence po proběhlém operačním zákroku. Histologická vyšetření pro naše operované pacientky zajišťuje renomovaná Bioptická laboratoř v Plzni.

Na našem gynekologickém oddělení provádíme i onkogynekologické operační výkony. Při celkové péči o onkologické pacientky spolupracujeme s Všeobecní fakultní nemocnicí v Praze u Apolináře a Onkologickou klinikou Krajské nemocnice Pardubice.

Pro pacientky

Pro studenty

  • Od 1.1.2024 získalo naše oddělení akreditaci k uskutečňování praktického vyučování v akreditovaných zdravotnických bakalářských oborech pro přípravu porodních asistentek.  
  • Na praxi se můžete přihlásit u hlavní sestry Bc. Jany Bezstarostové na e-mailu jana.bezstarostova@nemjil.cz.   
VIDEO

Nabídky práce

Prohlédněte si naši nabídku volných míst.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace