Nutriční poradna

Kontakt

Anežka Dvořáková, DiS.

vedoucí poradny

774 491 015
481 551 154

Ordinační hodiny

Nutriční poradna

Pondělí: 07:30 - 15:00

Úterý: 07:30 - 15:00

Středa: 07:30 - 15:00

Čtvrtek: 07:30 - 12:00

Pátek: 06:30 - 10:00

Změny:

Od února nutriční poradna funguje v omezeném provozu.

Nová ordinační doba je sobota 7:30 – 16:00 hod. Po dobu MD a RD zastupuje nutriční terapeutka Bc. Klára Mlejnková. Objednání do poradny je možné telefonicky v ordinační době na tel. 481 551 154 nebo přes email klara.mlejnkova@nemjil.cz. Do poradny je třeba se vždy předem objednat.

Děkujeme za pchopení. 

________________________________________________________________________________________________________________________________________

Naše služby

Poradna zajišťuje odborné poradenství v oblasti léčebné výživy a spolupracuje s ostatními odbornými ambulancemi MMN, a.s. V nutriční poradně je poskytováno vyšetření nutričním terapeutem, který zhodnotí nutriční stav pacienta s ohledem na jeho současný zdravotní stav, aktuální příjem stravy a s ohledem na potřeby organismu v období nemoci  nebo rekonvalescence. Dále poskytuje propočet nutriční bilance pomocí softwerového nástroje (propočítává a vyhodnocuje jídelníček) ze  záznamu příjmu stravy a sestavuje vhodný nutriční plán. Nutriční terapeut seznamuje pacienta s vhodným výběrem potravin, s vhodnou technologickou úpravou pokrmů a se správnou skladbou jídelníčku při nutnosti dodržovat různá dietní opatření. Opakovaně edukuje pacienta při zhoršení laboratorních parametrů ovlivněných stravováním  nebo při ztrátě motivace dodržovat dietní režim. Cílem nutriční terapie je zabránit zhoršování stavu pacienta nevhodnou a nedostatečnou výživou.

Pacienti mají možnost kontrolních/opakovaných návštěv, při kterých je provedeno kontrolní vyšetření a porovnání výsledků oproti minulé návštěvě, probrány nedostatky a rezervy ve způsobu stravování a je  poskytnuta motivace.

Poradna spolupracuje s lékařem nutricionistou při potřebě zajištění předpisu přípravků enterální výživy (sippingu).

Objednání do nutriční poradny provádíme na základě doporučení lékaře a poradenství je poskytováno zdarma (hrazené pojišťovnami). Bez indikace lékaře  si hradí pacienti výkony sami (dle daného ceníku). Objednání je možné telefonicky v době ordinačních hodin.

Pro pacienty
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace