Ambulance podpůrné a paliativní péče

Paliativní (česky lze volně přeložit jako utišující nebo zmírňující) péče je poskytovaná pacientům, kteří trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním (konečném) stadiu. Většinu pacientů tvoří onkologicky nemocní (tedy pacientů s nádorovým onemocněním), ale je možné ji poskytovat všem chronicky nemocným, kteří dospěli do konečné fáze svého onemocnění. Tato léčba není o prodlužování ani zkracování života, ale klade důraz na jeho kvalitu, předchází a zmírňuje utrpení nemocného. Důležitá je léčba bolesti a jiných nepříjemných potíží souvisejících s nemocí, ale netýká se jen tělesných obtíží, obrací se na člověka jako celistvou osobnost, tedy i na jeho stránku psychologickou, sociální a duševní. Snaží se o maximální zachování důstojnosti každého pacienta  a lidský a laskavý přístup. Paliativní péče zahrnuje i péči o rodinu nemocného a jeho blízké.

Kontakty

MUDr. Jana Michlová

paliativní lékař

731 104 122
481 551 370

Marie Šimčíková

Podpůrná a paliativní sestra

605 215 484

Mgr. Leona Mohrová

Zdravotně sociální pracovnice

608439954

Naše služby

V rámci paliativní ambulance je poskytována komplexní pomoc vážně nebo nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich blízkým. Zajišťujeme konzultační návštěvy pro hospitalizované pacienty, ambulantní návštěvy a pro pacienty v terminálním (konečném) stadiu onemocnění také pomoc se zajištěním péče v domácím prostředí. Soustředíme se na řešení příznaků souvisejících s onemocněním, především bolesti, úzkosti, ale i dalších potíží. Zjišťujeme přání pacienta i rodiny ohledně průběhu další péče a snažíme se v nelehké situaci zajistit podporu pacientovi a jeho blízkým nejen v oblasti medicínské, ale i sociální, ekonomické a duševní. V našem týmu je lékař, zdravotní sestry, sociální pracovnice a nemocniční kaplan.

Poskytujeme základní sociální poradenství v oblasti zajištění dávek ze sociálního zabezpečení.

Poskytujeme informace o sociálních a zdravotních službách navazujících na hospitalizaci jako jsou pečovatelské služby nebo osobní asistence. 

Zajišťujeme kompenzační pomůcky. 

Pracujeme s osobami ohroženými sociálním vyloučením.  

Poskytujeme psychosociální podporu a krizovou intervenci.

Pomoc a podpora pozůstalých.

Služby jsou poskytovány jak hospitalizovaným, tak ambulantním pacientům. 

Pomoc sociálního pracovníka si může vyžádat každý pacient svépomocí nebo jeho rodina, další osoba, instituce nebo pomáhající organizace. 

Zdravotně sociální pracovnice Mgr. Leona Mohrová

Mobil: 608 439 954

E-mail: leona.mohrova@nemjil.cz 

Po - St 7:00 - 15:00

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace