Očkování proti Covid 19

17. 9. 2021

Prosíme, věnujte pozornost aktuálním informacím k očkování, situace se neustále vyvíjí, děkujeme.

Aktuálně: 

 • Očkování je prováděno v SLOUPOVÉ SÍNI, v bývalém zámeckém pivovaru, na adrese Komenského 1, Jilemnice. K dispozici je parkoviště v Komenského ulici, po cca 20 metrech projdete průchodem mezi budovami, kde je označen vchod do očkovacího centra.
 • Děti se očkují pouze v Jilemnici.

Očkování bez registrace:

 • V Jilemnici spouštíme od 23.8.2021 očkování bez předchozí registrace. Zájemci o očkování mohou přijít každé PONDĚLÍ A ČTVRTEK DOPOLEDNE, s sebou si přinesou občanský průkaz a kartičku pojišťovny. Termín druhé dávky bude pevně daný, 3 týdny po první dávce. 
 • V Semilech Vás naočkujeme i bez registrace v celostátním rezervačním systému. Je však nutné si předem na tel. čísle 481 661 402 (v čase mezi 8:00 - 14:00 hod.) domluvit konkrétní termín. Očkování bez registrace platí pouze pro osoby starší 16 let.
 • Očkování dětí 12-15 let: Prosíme, aby dítě na očkování doprovázel pouze jeden z rodičů/zákonných zástupců, bez doprovodu dalších příbuzných, prostory očkovacího centra jsou omezené.

Přeočkování třetí, posilující dávkou:

 • Dne 27. 9. 2021 bude zahájeno přeočkování třetí, posilující dávkou proti onemocnění COVID-19. Přeočkování třetí dávkou je doporučeno zejména osobám starším 60 let a pacientům s chronickým onemocněním. Registrovat se může každý po uplynutí 8 kalendářních měsíců od druhé dávky. Každý očkovaný bude informován prostřednictvím sms zprávy anebo emailu, že se může objednat na třetí očkování, a to v den, kdy uplyne 8 měsíců od druhé dávky. Při třetí dávce bude podána vakcína firmy Pfizer, bez ohledu na předchozí podanou vakcínu. V Jilemnici bude možné provést přeočkování pouze objednaných osob, nelze přijít bez registrace. Bližší informace naleznete na stránkách MZ ČR https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/

Omezení provozu očkovacího centra:

 • Od 18. 10. 2021 bude trvale omezen provoz očkovacího centra v Jilemnici na tři dny v týdnu. Bude se očkovat v pondělí, středu a pátek. Druhé dávky, které vychází na úterý nebo čtvrtek, budou přesunuty na následující den. Osoby, kterých se tato informace týká, budou informovány při podání první dávky. Od 18.10. tedy bude probíhat očkování dětí již jen každou středu a očkování bez registrace se přesune ze čtvrtka na pátek. 

Děkujeme za pochopení.

Informace pro očkované: 

 • Od 15. 7. 2021 je druhá dávka očkování již za 3 týdny.
 • Pokud Vám termín druhé dávky nevyhovuje, ochotně Vám jej změní na telefonní lince 1221 - platí pouze pro Jilemnici. Pokud potřebujete změnit termín druhé dávky na očkování v Semilech, zavolejte prosím na tel. linku 481 661 402
 • Očkování nezletilých 12-15 let v Jilemnici:
  Dítě můžete přihlásit prostřednictvím stránek registrace.mzcr.cz. V Jilemnici nově očkujeme každé úterý a středu mezi 13:00 - 15:00 za přítomnosti pediatra. U očkování musí být přítomen zákonný zástupce dítěte.
 • Očkujeme vakcínou od firmy Pfizer/BioNTech.
 • K očkování se mohou přihlásit i kojící ženy a těhotné ženy od započatého 13. týdne těhotenství. Více informací se dočtete ZDE.
 • Samoplátci se mohou hlásit k očkování v očkovacím centru v Liberci.
 • Přihlásit se na naše očkovací místa můžete prostřednictvím webu registrace.mzcr.cz nebo na bezplatné lince 1221.
 • Pokud se chcete registrovat na očkování do Jilemnice, je třeba ve vyhledávači vybrat SEMILY - Masarykova městská nemocnice, Metyšova 465, Jilemnice.
 • Případné dotazy, zrušení rezervace apod. směřujte na linku 774 775 212 (Jilemnice) nebo 481 661 402 (Semily).
 • Pokud jste zaregistrovaní na konkrétní termín, počítáme s vámi. Prosíme, na očkování choďte v přesně uvedený čas. 

  Praktické informace pro očkované:

  • Celý proces očkování trvá přibližně 45 minut, vyhraďte si proto na očkování dostatek času. 

  ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  Informace k očkování:

  Přihlásit se na naše očkovací místa můžete prostřednictvím webu https://registrace.mzcr.cz nebo na bezplatné lince 1221. 

  Pokud se chcete registrovat na očkování do Jilemnice, je třeba ve vyhledávači vybrat SEMILY - Masarykova městská nemocnice, Metyšova 465, Jilemnice. 

  Případné dotazy, zrušení rezervace apod. směřujte na linku 774 775 212 (Jilemnice) nebo 481 661 402 (Semily).

  Pokud jste zaregistrovaní na konkrétní termín, počítáme s vámi. Prosíme, na očkování choďte v přesně uvedený čas. 

  ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  SEMILY

  Očkovací místo se nachází v přízemí  Nového pavilonu v prostorách laboratoře. 

  Prosíme, využijte parkoviště před nemocnicí. Parkování podél cest v areálu apod., je nepřípustné (příjezdová cesta Zdravotnické záchranné služby).

  Pokud jste již zaregistrovaní a systém vám nedovoluje rezervovat místo, čas a datum očkování, je nutné tento krok opakovat průběžně. Prosíme o trpělivost, vypsání termínů očkování v našich centrech jsou odvislé od množství očkovací látky, kterou máme v daný čas k dispozici. 

  Pro seniory ze Semil a okolí, kteří mají zájem o vakcinaci v nemocnici Semily, byla za pomoci města Semily zřízena telefonní linka, na níž bude zájemcům poskytována asistence při registraci v registračním systému pro očkování: tel. č. 737 212 710 linka je v provozu ve všední dny v době od 8.00 do 14.00 hod., zajišťuje ji Turistické informační centrum Semily. Obsluhující personál má každodenní aktuální informace k očkování z nemocnice.

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace