Osobnosti výstavy Srdeční záležitosti 2023.

21. 11. 2023

KAŽDÝ Z NÁS MÁ SVOJE SRDEČNÍ ZÁLEŽITOSTI!


Realizátorka čtvrtého ročníku putovní výstavy fotografií “Srdeční záležitosti” Martina Motshagen, předsedkyně Nadačního fondu Martina Chaloupky, i letos seznámí veřejnost s
třinácti osudy známých i neznámých lidí, kteří do toho, co dělají, dávají své srdce a pro které se Liberecký kraj stal jejich srdeční záležitostí.

„Podporuji výstavu, abychom spolu s realizátorkou Martinou Motshagen ukázali, že máme srdce na správném místě a že je třeba se o něj starat,“ říká Mgr. Vladimír Richter, člen
Rady Libereckého kraje resort zdravotnictví.

Expozice je ztělesněním toho, že to, co děláme ze srdce, děláme nejenom pro vlastní pocit. Výstava je již počtvrté hlavním pilířem významné osvětové zdravotní akce
“Světový den srdce”, která se zaměřuje na prevenci kardiovaskulárních nemocí a poukazuje na to, že chorobám srdce lze předejít.

Fotograf letošního ročníku David Landgraf zachytil osobnosti, které mají jedno společné.Jsou srdcaři tělem a duší.

Veřejnost bude překvapena, jak se tváře známé i neznámé doplňují a jejich osudy se
prolínají.

Čtvrtý ročník výstavy fotografií Srdeční záležitosti 2023 se fotil na různých místech našeho kraje, například na operačním sále Kardiovaskulárního centra Krajské nemocnice Liberec,
na letecké základně Zdravotnické záchranné služby, v opečovávaném parku nemocnice Jilemnice, u zámku v Jilemnici, na fotbalovém stadionu FC Slovan Liberec, v kouzelných
interiérech a exteriérech romantických roubenek ve frýdlantském výběžku, na tanečním parketu libereckého Kolosea, ale i u Martinických rybníků či břehu řeky Jizery.

Jednou z focených postav je i předseda představenstva MMN,a.s. pan MUDr. Jiří Kalenský. Pro tuto příležitost nemocnice připravila i 3D prezentaci, která zobrazuje historii a důležité rozvojové projekty v Jilemnici a v Semilech. 

Tváře výstavy 

MUDr. Pavel Buchvald, Ph.D. (1966, Liberec) 

Významný neurochirurg, přednosta Neurocentra Krajské nemocnice Liberec. Více než 30 let je dvorním lékařem A-týmu fotbalového klubu FC SLOVAN LIBEREC. Práce starat se o zdraví druhých a fotbal jsou velká srdcovka. 

MUDr. Jiří Kalenský (1959,Jilemnice) 

Předseda představenstva MMN a.s. v Jilemnici, vše co dělá, dělá srdcem pro ostatní a  minulý rok 2022 oslavil 31 let ve funkci ředitele jilemnické nemocnice. 

Bc. Michaela Endrlová (1991, Jablonec nad Nisou) 

Letecký zdravotnický záchranář, Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, své  zaměstnání vykonává s láskou a citem a stalo se její celoživotní srdeční záležitostí. 

Magda Rezlerová (1982, Turnov) 

Úspěšná bývalá reprezentantka České republiky v biatlonu a účastnice Zimních  olympijských her. Pracuje ve zdravotnictví v libereckém Centru sportovní medicíny.  Sport, zdravý pohyb a relaxace v přírodě Jizerek, Českého ráje a Krkonoš jsou její  srdeční záležitostí. Srdce jí začne maximálně bít v borovicových lesích, které v našem  kraji miluje.  

Miroslav Šimůnek (1978, Jilemnice) 

Český herec, moderátor který svou hereckou kariéru nastartoval v ochotnickém spolku  ve své rodné Jilemnici, města, které se stalo jeho srdeční záležitostí a do nějž se rád  vrací. 

Jakub Žáček (1975, Vlašim) 

Ředitel festivalu Frýdlantsko Franze Kafky, herec (Divadlo Na zábradlí. Krátké a úderné  divadlo). Narodil se pod Blaníkem, žije v Praze, ale doma je v Jizerských horách. Město  Frýdlant je jeho dlouholetou srdeční záležitostí, jak může, vrací se ze všech svých cest do  frýdlantského výběžku. 

Mgr. Jan Kohout (1985, Brno) 

Profesionální tanečník a učitel tance, který učí tančit vozíčkáře a společně s nimi se  s vynikajícími výsledky účastní mezinárodních soutěží. Srdcem bije pro tanec a radost  jiných z tance. Na fotografii ve dvojici s vozíčkářkou/taneční partnerkou Karolínou Annou  Möckl Dvořáčkovou. 

Barbora Kratochvílová (1993, Tábor) 

Koňařka tělem a duší, reprezentantka České republiky v nevšedních závodech  v nevšedních westernových závodech na koních - disciplínách Barrel Race a Pole Bending.  Koně a vše okolo těchto zvířat jsou její srdeční záležitostí. 

Julie Horáčková (2007, Liberec) 

Talentovaná mladá sportovkyně hrající softball, sportu se věnuje srdcem, hraje za  Baseball Blesk Jablonec a úspěšně prezentuje i mimo Liberecký kraj. 

PhDr. Miloš Kadlec (1960, Turnov) 

Od roku 1984 zaměstnán na státním zámku Sychrov a v roce 1992 byl jmenován  ředitelem samostatné příspěvkové organizace Správa státního zámku Sychrov. Jeho  srdce bije od dětství pro zámek Sychrov. 

Jiří Bartoš (1936, Kladno) 

Fotograf Jizerských hor, držitel řady ocenění jak v tuzemsku, tak i v zahraničí, a to  včetně Ceny ministra kultury ČR za celoživotní dílo v roce 2016. Fotografií se zabývá od  roku 1959. V roce 1960 založil Jizerský fotoklub v Hejnicích, kde od konce druhé světové  války permanentně žije. Publikoval v odborných časopisech a jeho výrazná černobílá  tvorba je známá po celém světě. Z jeho fotografií dýchá hluboké ticho, přitom však  neutuchající dynamika prostoru a času a lze velmi silně cítit vztah k přírodě, člověku i  k Zemi.  

Fotil se společně s jeho milovanou vnučkou Lucií.  

Václav Vančura (1989,Turnov) 

Nadstrážmistr, příslušník Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje na tanvaldské  stanici, kynolog, záchranář a horolezec. Má za sebou řadu úspěchů, nejnověji třetí místo  z Mistrovství světa IFSS v mushingu v Norsku. Fotil se s záchranářkami - psími slečnami  Swix a Origami Deabei.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace