Očkování proti Covid 19

20. 4. 2021

Prosíme, věnujte pozornost aktuálním informacím k očkování, situace se neustále vyvíjí, děkujeme.

Aktuálně:

V Jilemnici i v Semilech máme volné termíny k očkování. Osoby ve věku 65+ a pacienti s chronickým onemocněním se mohou přihlásit na naše očkovací místa prostřednictvím webu https://registrace.mzcr.cz.

Volné termíny jsou k dispozici již v příštím týdnu. Očkujeme vakcínou Pfizer/BioNTech a Moderna.

S platností od 14.4. budeme v Jilemnici každou středu až do odvolání očkovat první dávky vakcínou od firmy Moderna. V ostatní dny očkujeme vakcínou Pfizer/BioNTech.

​Případné dotazy, zrušení rezervace apod. směřujte na linku 774 775 212. 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Informace k očkování:

V těchto dnech otvíráme nové termíny pro očkování, v nejbližší době by vám měla přijít "zvací sms" s PINem 2, se kterým se přihlásíte na konkrétní termín očkování. 

Upozornění: 
Dle nařízení vlády posouváme 2. dávku očkování vakcínou Pfizer i Moderna na 6 týdnů. Týká se osob, které přijdou na očkování v dubnu a dále. Osobám, které dostaly 1. dávku vakcíny v březnu, se termín druhé dávky nemění, počítáme s nimi na druhou dávku po 3 týdnech.

V Jilemnici i v Semilech očkujeme všechny určené skupiny obyvatel zaregistrovaných v Centrálním rezervačním systému. Pokud jste zaregistrovaní na konkrétní termín, počítáme s vámi. Prosíme, na očkování choďte v přesně uvedený čas a v doprovodu 1 osoby. 

Informace pro pacienty s chronickým onemocněním:

Váš ošetřující lékař posoudil váš zdravotní stav a jelikož žijete s onemocněním, které se pojí s vysokým rizikem těžkého průběhu Covid-19, poskytl vám unikátní kód, pomocí něhož se můžete přihlásit k očkování proti Covid-19 na stránce https://crs.mzcr.cz. Tam naleznete též informace k procesu registrace a rezervace.
V přihlašovacím formuláři zaškrtnete políčko „osoba s chronickým onemocněním“ nebo „osoba s chronickým onemocněním - druhá skupina“ a vyberete si preferované očkovací místo. Prosíme, pokud můžete, zvolte očkovací místo doporučené Vaším lékařem.
Kód má omezenou platnost, a to do 30. dubna 2021.
Na očkovací místo si prosím přineste průkaz totožnosti a lékařskou zprávu potvrzující vás zdravotní stav. Nemusí být nově vystavena vaším lékařem, postačí ta z poslední návštěvy. Bez této zprávy vám na očkovacím místě nebude umožněno očkování.
Kód je určen pouze vám, nepředávejte ho ani nesdělujte jakékoli jiné osobě. Neoprávněné nakládání s kódem, včetně jeho zveřejnění či poskytnutí neoprávněné osobě, může být postiženo podle zákona.
Díky umožnění přednostního očkování zranitelných osob napomůžeme nejen jejich efektivní ochraně, ale též stabilizaci poskytování zdravotních služeb v ČR.

Rezervaci na očkování můžete provést ZDE. Případně můžete využít linku 1221 nebo krajskou linku 800 880 066.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

SEMILY

V Semilech zůstává vše beze změn. Očkovací místo se nachází v přízemí  Nového pavilonu v prostorách laboratoře. Případné dotazy směřujte na linku 481 661 402.

Prosíme, využijte parkoviště před nemocnicí. Parkování podél cest v areálu apod., je nepřípustné (příjezdová cesta Zdravotnické záchranné služby).

Pokud jste již zaregistrovaní a systém vám nedovoluje rezervovat místo, čas a datum očkování, je nutné tento krok opakovat průběžně. Prosíme o trpělivost, vypsání termínů očkování v našich centrech jsou odvislé od množství očkovací látky, kterou máme v daný čas k dispozici. 

Pro seniory ze Semil a okolí, kteří mají zájem o vakcinaci v nemocnici Semily, byla za pomoci města Semily zřízena telefonní linka, na níž bude zájemcům poskytována asistence při registraci v registračním systému pro očkování:  

tel. č. 737 212 710 linka je v provozu ve všední dny v době od 8.00 do 14.00 hod., zajišťuje ji Turistické informační centrum Semily. Obsluhující personál má každodenní aktuální informace k očkování z nemocnice.

Opravdu není v silách pracovníků recepce ani dalších pracovišť  nemocnice pomáhat s registrací do systému.

Děkujeme vám za pochopení a trpělivost.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace