Očkování proti Covid 19

7. 10. 2021

Prosíme, věnujte pozornost aktuálním informacím k očkování, situace se neustále vyvíjí, děkujeme.

V Jilemnici očkujeme ve SLOUPOVÉ SÍNI, v bývalém zámeckém pivovaru, na adrese Komenského 1, Jilemnice. K dispozici je parkoviště v Komenského ulici, po cca 20 metrech projdete průchodem mezi budovami, kde je označen vchod do očkovacího centra.

Aktuálně: 

Očkování třetí dávkou:

 • Od 18. října 2021 bude možné podat třetí, posilující dávku již za 6 měsíců od druhé dávky. Očkování je doporučeno zejména osobám s oslabenou imunitou a osobám starším 50 let. Při třetí dávce bude podána vakcína firmy Pfizer, bez ohledu na předchozí podanou vakcínu.
 • Na očkování třetí dávkou v Jilemnici je třeba se zaregistrovat. Bližší informace naleznete na stránkách MZ ČR https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/
 • Na očkování třetí dávkou v Semilech je možné se registrovat nebo si domluvit termín na tel. čísle 481 661 402.

Omezení provozu očkovacího centra:

 • Dne 29.10.2021 je očkovací centrum v Jilemnici z důvodu čerpání dovolené zavřené.  
 • Od 18. 10. 2021 bude trvale omezen provoz očkovacího centra v Jilemnici na tři dny v týdnu. Bude se očkovat v pondělí, středu a pátek. Druhé dávky, které vychází na úterý nebo čtvrtek, budou přesunuty na následující den. 
 • Od 18.10. tedy bude probíhat očkování dětí již jen každou středu a očkování bez registrace se přesune ze čtvrtka na pátek.
 • Od 18.10.2021 bude trvale omezen provoz očkovacího místa v Semilech na jeden den v týdnu. Očkovat se bude v pátek. 

Očkování bez registrace:

 • V Jilemnici očkujeme bez předchozí registrace každé PONDĚLÍ A ČTVRTEK DOPOLEDNE. Zájemci si s sebou přinesou občanský průkaz a kartičku pojišťovny. Očkování bez registrace platí jen pro první a druhé dávky.
 • Od 18.10. bude očkování bez registrace každé PONDĚLÍ a PÁTEK od 8:00 do 12:00.
 • V Semilech Vás naočkujeme i bez registrace v celostátním rezervačním systému. Je však nutné si předem na tel. čísle 481 661 402 (v čase mezi 8:00 - 14:00 hod.) domluvit konkrétní termín.
 • Očkování bez registrace platí pouze pro osoby starší 16 let.

Očkování dětí 12-15 let:

 • Očkování dětí probíhá pouze v Jilemnici. Očkujeme každou středu odpoledne za přítomnosti pediatra. U očkování dítěte musí být přítomen alespoň jeden z rodičů, příp. zákonný zástupce.
 • Dítě můžete přihlásit prostřednictvím stránek registrace.mzcr.cz.

Informace pro očkované: 

 • Případné dotazy, zrušení rezervace apod. směřujte na tel. linku 774 775 212 (Jilemnice) nebo 481 661 402 (Semily).
 • Očkujeme vakcínou od firmy Pfizer/BioNTech.
 • Od 15. 7. 2021 je druhá dávka očkování podána již za 3 týdny.
 • Pokud Vám termín druhé dávky nevyhovuje, ochotně Vám jej změní na telefonní lince 1221 - platí pouze pro Jilemnici. Pokud potřebujete změnit termín druhé dávky na očkování v Semilech, zavolejte prosím na tel. linku 481 661 402
 • K očkování se mohou přihlásit i kojící ženy a těhotné ženy od započatého 13. týdne těhotenství. Více informací se dočtete ZDE.

Praktické informace pro očkované:

 • Celý proces očkování trvá přibližně 45 minut, vyhraďte si proto na očkování dostatek času. 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Informace k očkování:

Přihlásit se na naše očkovací místa můžete prostřednictvím webu https://registrace.mzcr.cz nebo na bezplatné lince 1221. 

Pokud se chcete registrovat na očkování do Jilemnice, je třeba ve vyhledávači vybrat SEMILY - Masarykova městská nemocnice, Metyšova 465, Jilemnice. 

Případné dotazy, zrušení rezervace apod. směřujte na linku 774 775 212 (Jilemnice) nebo 481 661 402 (Semily).

Pokud jste zaregistrovaní na konkrétní termín, počítáme s vámi. Prosíme, na očkování choďte v přesně uvedený čas. 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

SEMILY

Očkovací místo se nachází v přízemí  Nového pavilonu v prostorách laboratoře. 

Prosíme, využijte parkoviště před nemocnicí. Parkování podél cest v areálu apod., je nepřípustné (příjezdová cesta Zdravotnické záchranné služby).

Pokud jste již zaregistrovaní a systém vám nedovoluje rezervovat místo, čas a datum očkování, je nutné tento krok opakovat průběžně. Prosíme o trpělivost, vypsání termínů očkování v našich centrech jsou odvislé od množství očkovací látky, kterou máme v daný čas k dispozici. 

Pro seniory ze Semil a okolí, kteří mají zájem o vakcinaci v nemocnici Semily, byla za pomoci města Semily zřízena telefonní linka, na níž bude zájemcům poskytována asistence při registraci v registračním systému pro očkování: tel. č. 737 212 710 linka je v provozu ve všední dny v době od 8.00 do 14.00 hod., zajišťuje ji Turistické informační centrum Semily. Obsluhující personál má každodenní aktuální informace k očkování z nemocnice.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace