Očkování proti Covid 19

13. 5. 2021

Prosíme, věnujte pozornost aktuálním informacím k očkování, situace se neustále vyvíjí, děkujeme.

Aktuálně: 

  • Od 20. května očkujeme již jen vakcínou od firmy Pfizer/BioNTech. Přeočkování vakcínou Moderna bude nadále každou středu a potrvá do 30.6. Týká se pouze osob, které dostaly 1. dávku vakcíny Moderna.
  • Při rezervaci termínu očkování si prosím zkontrolujte datum druhé dávky, zda můžete přijít. Datum druhé dávky vychází přesně za 6 týdnů od 1. dávky a je pevně dané. Termín druhé dávky lze změnit jen ze závažných zdravotních důvodů po dohodě s pracovníky očkovacího centra. 
  • Dle nařízení vlády posouváme od dubna 2. dávku očkování vakcínou Pfizer na 6 týdnů.  

  • Volné termíny jsou k dispozici nejpozději do týdne od registrace.  Očkujeme vakcínou Pfizer/BioNTech.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Informace k očkování:

V Jilemnici i v Semilech máme stále volné termíny k očkování. Očkujeme všechny určené skupiny obyvatel zaregistrovaných v Centrálním rezervačním systému. Přihlásit se na naše očkovací místa můžete prostřednictvím webu https://registrace.mzcr.cz nebo na bezplatné lince 1221, případně na krajské tel. lince 800 880 066. 

Pokud se chcete registrovat na očkování do Jilemnice, je třeba ve vyhledávači vybrat SEMILY - Masarykova městská nemocnice, Metyšova 465, Jilemnice. Osoby, které prodělaly onemocnění COVID-19, se můžou hlásit na očkování až po uplynutí 90 dnů od pozitivního testu. 

Případné dotazy, zrušení rezervace apod. směřujte na linku 774 775 212 (Jilemnice) nebo 481 661 402 (Semily).

Pokud jste zaregistrovaní na konkrétní termín, počítáme s vámi. Prosíme, na očkování choďte v přesně uvedený čas a v doprovodu 1 osoby. 

Informace pro pacienty s chronickým onemocněním:

Váš ošetřující lékař posoudil váš zdravotní stav a jelikož žijete s onemocněním, které se pojí s vysokým rizikem těžkého průběhu Covid-19, poskytl vám unikátní kód, pomocí něhož se můžete přihlásit k očkování proti Covid-19 na stránce https://crs.mzcr.cz. Tam naleznete též informace k procesu registrace a rezervace. V přihlašovacím formuláři zaškrtnete políčko „osoba s chronickým onemocněním“ nebo „osoba s chronickým onemocněním - druhá skupina“ a vyberete si preferované očkovací místo. Prosíme, pokud můžete, zvolte očkovací místo doporučené Vaším lékařem. Kód má omezenou platnost, a to do 15. května 2021. Na očkovací místo si prosím přineste průkaz totožnosti a lékařskou zprávu potvrzující vás zdravotní stav. Nemusí být nově vystavena vaším lékařem, postačí ta z poslední návštěvy. Bez této zprávy vám na očkovacím místě nebude umožněno očkování. Kód je určen pouze vám, nepředávejte ho ani nesdělujte jakékoli jiné osobě. Neoprávněné nakládání s kódem, včetně jeho zveřejnění či poskytnutí neoprávněné osobě, může být postiženo podle zákona.

Díky umožnění přednostního očkování zranitelných osob napomůžeme nejen jejich efektivní ochraně, ale též stabilizaci poskytování zdravotních služeb v ČR.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

SEMILY

V Semilech zůstává vše beze změn. Očkovací místo se nachází v přízemí  Nového pavilonu v prostorách laboratoře. 

Prosíme, využijte parkoviště před nemocnicí. Parkování podél cest v areálu apod., je nepřípustné (příjezdová cesta Zdravotnické záchranné služby).

Pokud jste již zaregistrovaní a systém vám nedovoluje rezervovat místo, čas a datum očkování, je nutné tento krok opakovat průběžně. Prosíme o trpělivost, vypsání termínů očkování v našich centrech jsou odvislé od množství očkovací látky, kterou máme v daný čas k dispozici. 

Pro seniory ze Semil a okolí, kteří mají zájem o vakcinaci v nemocnici Semily, byla za pomoci města Semily zřízena telefonní linka, na níž bude zájemcům poskytována asistence při registraci v registračním systému pro očkování: tel. č. 737 212 710 linka je v provozu ve všední dny v době od 8.00 do 14.00 hod., zajišťuje ji Turistické informační centrum Semily. Obsluhující personál má každodenní aktuální informace k očkování z nemocnice.

Opravdu není v silách pracovníků recepce ani dalších pracovišť  nemocnice pomáhat s registrací do systému.

Děkujeme vám za pochopení a trpělivost.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace