Objednání PCR nebo antigenního testu COVID-19-JILEMNICE

30. 7. 2021

Informace k objednání na testy.

 • Pracovní doba odběrového místa se mění dle aktuální epidemiologické situace.

 • Testy (PCR a antigenní) provádíme dopoledne v úterý, čtvrtek a sobotu.

 • Testy (pouze antigenní) provádíme ještě v pondělí odpoledne.
 • Prosíme, přečtěte si pozorně pokyny a teprve pak se přihlaste!

 • Časy odběrů si můžete ověřit na recepci MMN, a.s.
 • Elektronický přihlašovací formulář naleznete na konci této stránky.

Jsou 2 typy testů.

1. PCR testy, což jsou testy vyšetřované laboratorní metodou a jsou prováděny buď z indikace lékaře, hygienické stanice nebo od 1.6. 2021 má na tento test nárok, každý občan, který má veřejné zdravotní pojištění v České republice. Tento test je z veřejného pojištění hrazen pouze 2x za měsíc. Kdo veřejné pojištění nemá, musí si tento test uhradit jako samoplátce.

2. Antigenní test což je v podstatě rychlotest a výsledek víte do 15 minut. Od 1. 6. 2021, má na tento test nárok každý, kdo má veřejné zdravotní pojištění v České republice 4x do měsíce, mezi testy však musí uplynout 7 dní. Pro nepojištěné opět nabízíme možnost samoplátce.

Objednáním na některý z výše uvedených testů žadatel prohlašuje, že splňuje podmínky úhrady z veřejného zdravotního pojištění. Pokud ZP zjistí porušení podmínek a žadatel provedené vyšetření neuhradí, bude mu zpětně vystavena faktura za provedené vyšetření.

___________________________________________________________________________________________

Objednání na PCR test:

1) Máte-li příznaky onemocnění, kontaktujete svého praktického lékaře, který vám vystaví elektronickou žádanku a odešle ji do systému ÚZIS. Žádanku vystavuje v odůvodněných případech také Krajská hygienická stanice. Poté zvolíte v  našem on-line registračním formuláři variantu "PCR test Covid-19 – žádanka vydaná KHS nebo praktickým lékařem".


2) Potřebujete-li test z jiného důvodu a máte veřejné zdravotní pojištění zvolíte možnost „PCR test Covid-19 – hrazeno pojišťovnou (veřejné)“ max 2x za měsíc!


3) Nesplňujete-li z nic z výše uvedeného, zvolíte variantu „PCR test Covid-19 – samoplátce
 

4) Vyberete odběrové místo, pokud chcete do Jilemnice, zvolíte "MMN, a.s.-odb. místo Jilemnice." Pokud jsou nejbližší termíny obsazené, další termín se vám zobrazí po kliknutí vlevo nahoře na "Vyberte termín", v kalendáři se pak pohybujete šipkami. Pokud vám termín nevyhovuje, můžete se vrátit o krok zpět a přihlásit se do jiného odběrového místa.

5) Vyplníte několik osobních informací.

6) Vyplníte kontaktní údaje a objednávku odešlete.

7) Výsledek PCR testu vám bude zaslán do 48 hodin formou SMS a písemně praktickému lékaři nebo KHS (podle toho, kdo žádal o vaše vyšetření).

Certifikát o výsledku testu si můžete stáhnout na ocko.uzis.cz.

Pokud neobdržíte potvrzující zprávu, že jste objednáni, rezervace se nezdařila. Zkontrolujte prosím, zda jste správně zadali své kontaktní údaje. Pokud jste je zadali správně, je potřeba objednávku po zhruba 2-3 minutách provést znovu. Pokud ani napodruhé neobdržíte potvrzující zprávu, zavolejte ve všední dny na tel. číslo 481 551 176. Pokusíme se provést rezervaci v systému s vámi. Prosíme, na recepci nemocnice se obracejte pouze o víkendu, linka na recepci musí být volná pro ostatní urgentní záležitosti. Současně vás prosíme o trpělivost, nemocnice není provozovatelem rezervačního systému, systém je navíc velice vytížen.

Postup pro objednání na antigenní test:

1) Přes tlačítko „Testování COVID-19“, se dostanete do objednávkového systému Libereckého kraje.

2) Vyberete odběrové místo, pokud chcete do Jilemnice, zvolíte "MMN, a.s.-odb. místo Jilemnice." Zvolte možnost - "Antigenní test (protilátky) - hrazeno pojišťovnou". Dále postupujte dle instrukcí.

KAŽDÝ TESTOVANÝ SE MUSÍ PŘIHLÁSIT SAMOSTATNĚ NA URČITÝ ČAS. NELZE SE NAPŘ. ZAREGISTROVAT A NAPSAT + 3 a přijít s celou rodinou. Testy provádíme v objektu před novou poliklinikou v Jilemnici (bývalá oční optika).

 • Prosíme všechny zájemce o antigenní testování, kteří přicházejí na odběr bez objednání (zejména řidiči), aby si nejprve v recepci MMN, a.s. telefonicky ověřili, že je odběrové místo otevřené. Tel. 481 551 111.
 • Pro přihlášení na rychlý antigenní test v Jilemnici musíte v objednávkovém formuláři zatrhnout "Antigenní RAPID test COVID-19 - pro pedagogické pracovníky a VEŘEJNOST"!
 • V případě, že je frekvence odběru na antigenní test častější než 1x za 7 dní, zdravotní pojišťovna úhradu neprovádí a odběr podléhá režimu samoplátců (viz ceník).
 • Pacient se na odběrové místo dostaví ve stanovený termín a čas (prosíme o přesné dodržování stanoveného času tak, aby nedocházelo k hromadění pacientů),
 • 1 hodinu před odběrem prosíme nejíst, nepít, nekouřit, nepoužívat ústní vody, nežvýkat!
 • Pacient je povinen na místě dbát platných epidemiologických nařízení (rouška, rozestupy, atd.).
 • Pacient bude mít připravenu kartičku pojištěnce a průkaz totožnosti.
 • Potvrzení o výsledku se vydává do 15ti minut od odběru.
 • Moc vás prosíme, pokud z jakýchkoli důvodů nepřijdete na test a nejde vám zrušit rezervace v přihlašovacím systému, zavolejte na tel. č. 481 551 176 nebo na recepci 481 551 111. Denně se tak nedostaví přes 15 lidí. Děkujeme za pochopení. 

Evropský certifikát o výsledku testu si můžete stáhnout na ocko.uzis.cz

Pro on-line objednání klikněte na tlačítko Testování COVID-19:

 

 

Nenašli jste vámi preferovaný den a čas? Zkuste to později. Kapacity se postupně uvolňují.

Provádíme i PCR testy samoplátců, ceny naleznete v ceníku ZDE, zájemci se mohou objednávat standardně přes objednávkový systém.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace