Zrušení pohotovosti pro dospělé v MMN, a.s. nemocnici v Semilech

2. 1. 2023

S politováním oznamujeme, že Rada Libereckého kraje zrušila lékařskou pohotovostní službu pro dospělé v MMN, a.s. nemocnici v Semilech od ledna 2023.
Od tohoto data již nebude naši nemocnici poskytovat finanční příspěvek na úhradu nezbytně nutných nákladů.

Dle vedené evidence byli v průměru ošetřeni 2 pacienti denně (tj. 15:30 -7:00 hod ve všedních dnech a 00:00-24:00 o víkendech a svátcích). V porovnání s ostatními zdravotnickými zařízeními je tento počet ošetřených neporovnatelně nízký a  vzhledem k ekonomické náročnosti je tedy rozhodnutí Libereckého kraje pochopitelné.
Lékařská služba první pomoci  (dále jen LSPP) řeší akutní stavy, nikoliv však stavy ohrožující život a zdraví pacienta. Od toho funguje Záchranná služba Libereckého kraje, která pacienta zajistí a odveze do takového zdravotnického zařízení, kde mu je poskytnuta komplexní péče.
Tedy zrušením pohotovosti v Semilech není nikdo ohrožen na životě a zdraví! 


S platností od 1.1.2023 je tedy ukončeno ošetřování všech pacientů v nemocnici Semily mimo standardní pracovní dobu, která je 7:00 až 15:30. V době od 15:30 do 7:00 je potřeba vyhledat ošetření v jiných zařízeních. ( tímto  je ukončeno fungování LSPP - Pohotovosti pro dospělé i Ortopedicko-traumatologické ambulance).


Děkujeme za pochopení .


vedení MMN, a.s.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace