SARS-COV-2 aktuálně

8. 1. 2021

Informace k opatřením v nemocnici, prevenci, diagnostice a léčbě, výzva k pomoci

Jak postupovat večer, o víkendech a svátcích

Je večer, víkend, státní svátek apod., Váš praktický lékař neordinuje a máte příznaky nemoci a zhoršil se Váš stav, nebo stav Vašich blízkých natolik, že jste se rozhodli vyhledat lékařskou pomoc? Před návštěvou nemocnice zavolejte na recepci na tel. č. 481 551 110 a dohodněte se na postupu. Lékaři jsou vázáni prací na odděleních a předjednání Vaší návštěvy a dostatek informací výrazně urychlí pomoc, kterou Vám poskytneme. 

______________________________________________________________________

Výzva dobrovolníkům

VÝZVA všem zdravotníkům z okolí, medikům a studentům SŠ, VOŠ a VŠ všech zdravotnických oborů. Budeme potřebovat Vaši pomoc! Více informací: lékaři a medici: lékařský ředitel MUDr. Hubert Waněk, hubert.wanek@nemjil.cz, 481 551 217, sestry, studenti zdravotnických oborů všech typů: hlavní sestra Jana Bezstarostová: jana.bezstarostova@nemjil.cz, tel.481 551 122.

DĚKUJEME!!

______________________________________________________________________

Pro přihlášení na rychlý antigenní test v Jilemnici musíte v objednávkovém formuláři zatrhnout "Antigenní RAPID test COVID-19 - pro pedagogické pracovníky a VEŘEJNOST"! Pokud jste se již přihlásili omylem dopoledne na antigenní test, proveďte nejprve odhlášení a pak se přihlaste odpoledne. Pokud přijdete dopoledne na antigenní test NEBUDE VÁM PROVEDEN.
 

Přihlášení k odběrům ZDE.

______________________________________________________________________

Aktuálně z MZ ČR

Aktuální informace Ministerstva zdravotnictví ČR naleznete ZDE.

______________________________________________________________________

Videoreportáž z COVID jednotek

Nemocnice Jilemnice a Semily úzce spolupracují v boji s COVID 19. Děkujeme všem zdravotníkům i nezdravotníkům i Vám, pacientům a Vaším blízkým za trpělivost, spolupráci a dodržování protiepidemiologických opatření. Jak vypadá běžný den na COVID jednotkách, se můžete podívat v reportáži: 

______________________________________________________________________

Buďte opatrní a zodpovědní

______________________________________________________________________

Organizační opatření v nemocnicích Jilemnice a Semily:

Jilemnice:

Vzhledem k nárůstu počtu covidových pacientů navýšíme  v průběhu 43. týdne  (19.-23.10. ) kapacitu lůžek na dvojnásobek.

Interna:

Od 16.10. bude stanice A určena pro covidové pacienty a stanice B určena pro necovidové pacienty.

Provoz interní ambulance bude omezen pouze na akutní péči.

Chirurgie:

Plánovaná operativa bude ukončena dne 20.10.2020. Akutní a onkologická operativa nebude omezena.

Provoz chirurgických ambulancí zůstává bez omezení.

Gynekologie:

Plánovaná operativa bude ukončena dne 20.10.2020. Akutní a onkologická operativa omezena nebude. Provoz gynekologických ambulancí zůstává bez omezení. Akutní gynekologické pacientky budou umísťovány v prostorách dětského oddělení.

Provoz všech ostatních odborných ambulancí bude fungovat zatím bez omezení do doby než bude třeba posílit personál na lůžkových odděleních.

Semily:

Ortopedie

Plánovaná operativa bude ukončena dne 21. 10. 2020. Činnost oddělení bude ukončena ke dni 23. 10. 2020. Personál lékařský i ošetřovatelský bude z části přesunut do Jilemnice pro posílení péče o covidové pacienty.

Následná rehabilitační péče

Ukončí svoji činnost 25. 10. 2020

Od 26. 10. 2020 převezme péči o covidové pacienty vyžadující následnou péči.

Následná ústavní péče

Prioritně budou přijímáni pacienti  covid negativní z MMN, a.s. Jilemnice, v případě volné kapacity i z jiných zdravotnických zařízení.

Provoz veškerých odborných ambulancí bude fungovat zatím bez omezení do doby než bude třeba posílit personál na lůžkových odděleních.

Průběžně sledujte webové stránky www.nemjil.cz nebo Facebook. Situace se rychle mění. Děkujeme.

______________________________________________________________________

Aktuální informace k prevenci koronaviru a doporučení při podezření na onemocnění.  

Dovolujeme si Vás seznámit s doporučeními pro prevenci onemocnění koronavirem 2019-nCoV a s postupem v případě podezření na onemocnění. Potřebné informace naleznete zde:

Jak se chránit a jak postupovat v příp. podezření na onemocnění
Jak si správně mýt ruce
Zakrývejte si ústa

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace