Objednání PCR nebo antigenního testu COVID-19-SEMILY

1. 6. 2021

Prosíme, přečtěte si pozorně pokyny a teprve pak se přihlaste.

Prosíme, přečtěte si pozorně pokyny a teprve pak se přihlaste.

V nemocnici v Semilech provádíme antigenní testy a preventivní PCR testy hrazené ze zdravotního pojištění.

Pracovní doba na odběrovém místě se aktualizuje dle počtu zájemců, epidemiologické situace a personální kapacity.

Upozorňujeme, že jsou 2 typy testů.

1. PCR testy diagnostické pro pacienty s příznaky nemoci nebo pro pacienty, kteří byli v kontaktu s COVID pozitivní osobou.  Je u nich nezbytné doporučení, žádanka vystavená lékařem nebo krajskou hygienickou stanicí. Tyto odběry jsou prováděny pouze v Jilemnici, v Semilech je neprovádíme.

2. Antigenní testy  a preventivní PCR testy  pro zájemce z řad veřejnosti, kteří přicházejí preventivně,  jsou prováděny  v Jilemnici a  v Semilech. Podle aktuálního platného mimořádného opatření má každý pojištěnec nárok na 4 antigenní testy v odstupu 7 dnů (platnost testu je 72 hodin) a 2 PCR testy (platnost 7dní) měsíčně.

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Postup pro objednání:

1) Přes tlačítko „Testování COVID-19“, se dostanete do objednávkového systému Libereckého kraje.

2) Vyberete odběrové místo, pokud chcete do Semil, zvolíte "MMN, a.s.-odb. místo Semily." Dále postupujte dle instrukcí. KAŽDÝ TESTOVANÝ SE MUSÍ PŘIHLÁSIT SAMOSTATNĚ NA URČITÝ ČAS. NELZE SE NAPŘ. ZAREGISTROVAT A NAPSAT + 3 a přijít s celou rodinou. Testy provádíme v objektu Bílého pavilonu, místo je označeno.

UPOZORNĚNÍ

  • Pacient se na odběrové místo dostaví ve stanovený termín a čas, (prosíme o přesné dodržování stanoveného času tak, aby nedocházelo k hromadění pacientů), 1 hodinu před odběrem prosíme nejíst, nepít, nekouřit, nepoužívat ústní vody, nežvýkat!
  • Pacient je povinen na místě dbát platných epidemiologických nařízení (rouška, rozestupy td.).
  • Pacient bude mít připravenu kartičku pojištěnce a průkaz totožnosti.
  • Výsledek antigenního testu vám bude oznámen na místě, výsledek preventivního PCR formou SMS.
  • Evropský certifikát o výsledku testu si můžete stáhnout na ocko.uzis.cz 
  • Své auto nechte na parkovišti před areálem nemocnice. V žádném případě se nesmí parkovat před vstupem do Bílého pavilonu, je zde výjezd Záchranné služby Libereckého kraje. V areálu je málo parkovacích míst.
  • Pokud potřebujete potvrzení o negativním výsledku Covid testu z důvodů odjezdu do zahraničí, zjistěte si nejprve, jaký test daná země požaduje. Zda PCR či antigenní.  Vyhnete se tak nepříjemnému překvapení na letišti či při kontrole v zahraničí. Odpovědnost je v tomto případě na Vás.

Pro on-line objednání klikněte na tlačítko Testování COVID-19:
 

 

  

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace