Úvod > Svaz diabetiků > Aktuality

Hasičské cvičení v nemocnici

20.12.2016

V 15:55 hodin byl nahlášen na tísňovou linku 112 požár elektrorozvodny. Objekt budovy 3A byl zakouřen pomocí neškodného dýmu a nacházeli se v něm tři figuranti simulující osoby nadýchané kouřem. Profesionální i dobrovolní hasiči po příjezdu vyhledali všechny ohrožené osoby, vyvedli a vynesli je do prostoru před recepcí.

Veškerá potřebná technika byla podle přesně daného protokolu zaparkována před budovami nemocnice. Cílem cvičení bylo seznámit se se specifiky objektu. Oddělení nukleární medicíny nebylo ale vybráno náhodně. Jedná se prostor, který je samostatně přístupný a je zabezpečený nejen klasickými vstupními dveřmi, ale i elektronickými zámky. Navíc v době zásahu zde nebyli žádní pacienti a nebyl tak ohrožen nikdo neinformovaný. Prověřeno bylo také hospodaření s klíči od budov, neboť první zasahující osoby si klíče poslušně vyžádali a objekt si odemkli. V případě "ostrého" zásahu by ale vstupní dveře zkrátka vylomili.

Po skončeném zásahu, kam patřilo i hodnocení činnosti jednotlivých osob a řádném odvětrání, bylo potřeba celý objekt projít a zkontrolovat případně vzniklé škody. Při závěrečné kontrole  procvičili hasiči i činnost detekčních přístrojů tzv. dozimetrů, které patří do výbavy jednotek požární ochrany.

Cvičení se zúčastnila profesionální jednotka hasičů z Jilemnice a dobrovolní hasiči z Jilemnice, Studence a Poniklé. V nemocnici s nimi ochotně spolupracovali pracovníci recepce a provozního úseku.

Po 17:30 hodině byl opět v celé nemocnici klid a celou nemocnici postupně zahalil padající sníh.