Úvod > Projekty EU > Modernizace operačních sálů Nemocnice v Semilech

Modernizace operačních sálů Nemocnice v Semilech

Registrační číslo: CZ.1.13/2.2.00/39.01363

Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu 
pro regionální rozvoj.

Předmětem projektu byla modernizace operačních sálů Nemocnice v Semilech, přičemž základním bodem projektu bylo zvýšení technické úrovně operačních sálů a dispoziční úprava sálu B, kterou došlo k vytvoření dvou nových operačních sálů včetně odpovídajícího zázemí. Tím je dospávací pokoj s kapacitou 3 lůžek, doplnění vstupních filtrů o samostatné WC a sprchy s předsíňkou, rozšíření prostor sálů o dva sterilní sklady a přípravnu pacientů, čistící místnost, umývárna nástrojů a příruční sterilizace. K prostoru operačních sálů byla přičleněna kancelář primáře, která navazuje na společnou chodbu. Z místnosti byla vytvořena denní místnost, která je zařízena pracovním stolem s PC, dvěma křesly, jídelním stolem s 5ti židlemi a kuchyňskou linkou s dřezem.

V rámci projektu byla dále provedena investice do zdravotnické techniky představující nahrazení či doplnění zařízení nutných pro provoz operačních sálů na úrovni odpovídající standardům a zajištující kvalitní lékařskou péči. 


Pořízené vybavení sestává z operační lampy do operačního sálu č. 1 a zároveň byla přesunuta stávající operační lampa z operačního sálu č. 1 do nového sálu č. 2. Dále bylo pořízeno C rameno k zajištění rentgenů. Umývárna nástrojů byla doplněna o myčku pro mytí lékařských nástrojů a laboratorního skla a sterilizátor. Dospávací místnost byla vybavena 3ks transportních lůžek a 3ks monitorů.

Realizací projektu vzniklo moderní zdravotnické pracoviště s odpovídajícím zázemí a vybavením.

FOTO: V semilské nemocnici otevřeli zrekonstruovaný operační sál (zdroj Naše pojizeří)

Související odkazy: www.rada-severovychod.cz

 

                                                                                    

 
 

velikost písma - A +