Úvod > Pro pacienty > Práva pacientů přeložená do znakového jazyka ve formě videí

Práva pacientů přeložená do znakového jazyka ve formě videí

Níže uvedená videa byla vytvořena obecně prospěšnou společností Tichý svět (dříve APPN – Agentura pro neslyšící) s cílem usnadnit neslyšícím pacientům orientaci ve zdravotnickém prostředí, především pak ve zdravotnickém zařízení, a pomoci jim v tomto sektoru k rovnocennému zacházení. Financování tohoto projektu zajistil Jihočeský kraj, který tak dal vzniknout šesti videím ve znakové řeči s tematikou pacientských práv a povinností tak, jak je stanovuje zákon č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, ve znění pozdějších předpisů.

Organizace Tichý svět má již dlouholetou podporu Ministerstva zdravotnictví ČR, jelikož je naším záměrem takovéto iniciativy rozvíjet. V tomto projektu shledáváme obrovský přínos především proto, že pro neslyšící je český jazyk překážkou nejen v mluvené, ale mnohdy i v psané formě - vytvořená videa jsou tak ideální formou podpory.

Publikace Práva pacientů - Adaptovaná varianta odpovídající specifickým nárokům jednotlivých skupin osob se zdravotním postižením volně ke stažení zde.

 

Úvod https://youtu.be/8DBexr2VgQ0

 

Pacient se sluchovým postižením https://youtu.be/Tdkd5jKZ990


Vaše práva a povinnosti https://youtu.be/NBxgJ0HT_to


Nespokojenost s naplňováním práv pacienta https://youtu.be/YYrT0NHxALQ


Různé situace a postupy ze zákona https://youtu.be/ETGezBzLwcc


Informace o zdravotním stavu https://youtu.be/xHafkwk2GdI

 
 

velikost písma - A +