Úvod > Oddělení a ambulance nemocnice > Rehabilitační oddělení > Aktuality

  • Terapeutické využití kinesio tapu

Ve dnech 4. a 5. 10. 2014 pořádalo Rehabilitační oddělení kurz Terapeutické využití kinesio tapu. Více informací v sekci Aktuality MMN.

 

  • Kola pro Afriku

Ve spolupráci s neziskovou organizací KOLA PRO AFRIKU vám nabízíme možnost zbavit se staršího kola (dětského i dospěláckého) a ještě z toho mít DOBRÝ POCIT. Kola se odváží do centrálního skladu v Ostravě. Tady je opraví, případně rozeberou a dále využijí. Seřízená kola putují do africké Gambie přímo do škol. Místní děti to mají do školy 10 i 15 km. Na cestě za vzděláním tak tráví několik hodin denně, některé se do školy nedostanou vůbec. Kola darovaná z ČR tak těmto dětem výrazně ulehčí život. 

Více informací a sběrné místo: Rehabilitační oddělení MMN; v pracovní době 06.00 - 16.30; eva.pa@email.cz; tel. č. 481 551 181

  • Cvičíme Akrální koaktivační terapii dle Palaščákové Špringrové (ACT®

Akrální koaktivační terapie (ACT®) dle Palaščákové Špringrové rozvíjí od roku 2000 vybrané principy metody R. Brunkow o nové současné vědecké poznatky v oblasti neurofyziologie a psychofyziologie. Metoda ACT zkoumá motorické chování a procesy motorického učení, využívá poloh vývojové kineziologie, biomechaniky uzavřených a následně otevřených kinematických řetězců a funkčního nastavení aker pro aktivaci pohybových vzorů. Aktivace pohybových vzorů při vzpěru o akrální části končetin v ACT napomáhá napřímení páteře, což umožňuje zkvalitnění posturálních a lokomočních funkcí jedince. Pohybové vzory aktivované v ACT mají vliv na psychofyziologické procesy jakými jsou myšlení, emoce, motivace a chování. Metoda je využívána v rámci prevence jako funkční rehabilitační trénink pohybových vzorů a v terapii pacientů širokého spektra klinických oborů.

zdroj: www.rehaspring.cz

Metoda ACT

  • PROPRIOFOOT CONCEPT, Propriofoot® — balanční plošky

Snadné cvičení! Hlavní přednosti balančních plošek Propriofoot:

 

  • zvyšují pohyblivost kloubů nohy,
  • posilují a aktivují svaly nohy,
  • stabilizují klenbu nožní, dolní končetiny a trup,
  • jsou nenáročné na přenos.

 zdroj: www.rehaspring.cz

 
 

velikost písma - A +