Úvod > Oddělení a ambulance nemocnice > Gynekologicko-porodnické oddělení

MUDr. Zdeněk Vocásek

MUDr. Zdeněk Vocásek

Nadstandardní pokoj na porodnici.

Nadstandardní pokoj na porodnici.

Porodní sál.

Porodní sál.

Naše miminka si můžete prohlédnout ve stejnojmenné sekci.

Naše miminka si můžete prohlédnout ve stejnojmenné sekci.

Gynekologicko-porodnické oddělení

Rozhodnutím MZČR ze dne 17.6.2015 byla našemu oddělení prodloužena AKREDITACE specializačního vzdělávání v oboru GYNEKOLOGIE A PORODNICTVÍ s platností na 8 let.

Těší nás, že jste projevili zájem o naše oddělení navštívením našich internetových stránek. Pevně věříme, že zde naleznete spoustu zajímavých informací o naší práci. Budete-li mít nějaké dotazy, na které odpověď nenajdete, neváhejte nás kontaktovat.

Přestože pracujeme v malé podhorské nemocnici, pestrostí našich výkonů i nabízenou péčí můžeme dobře konkurovat i gynekologicko-porodnickým oddělením mnohem větších nemocnic. Věříme, že naší hlavní předností je fakt, že celý tým našich lékařů, porodních asistentek i zdravotních sester vždy pracuje tak, abychom dodrželi všechna nejaktuálnější doporučení našich odborných společností a zároveň nezapomínali na přání pacientek, vnímali je jako lidské bytosti a vzájemnou spoluprací docílili nejlepších možných výsledků v každém individuálním případě.

S rychlým rozvojem moderní medicíny však nemůžeme zajistit odpovídající péči úplně všem a proto jsme rádi, že v péči o novorozence předčasně narozené či miminka s hmotností pod 2000g, která vyžadují akutní péči vyššího pracoviště, můžeme spolupracovat s neonatologickým oddělením Fakultní nemocnice v Hradci Králové a v Liberci. Obdobně je tomu v případě vysoce rizikových těhotenství, kdy upřednostňujeme transport těhotné ženy na zmíněná vyšší pracoviště.

V gynekologickém odvětví našeho oboru, zejména v onkogynekologii, také úspěšně spolupracujeme s vyššími pracovišti a to především s doc. MUDr. J. Feyereislem, CSc z Ústavu pro matku a dítě Praha i s Onkogynekologickým centrem při gynekologicko-porodnické klinice 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Velmi dobrou spolupráci, s uspokojivými výsledky, máme i s onkologickým pracovištěm v Pardubicích. 

 V neposlední řadě za záruku kvality naší péče považujeme též spolupráci s Bioptickou laboratoří s.r.o. Plzeň, která pro nás odečítá veškerá cytologická i histologická vyšetření. Bioptická laboratoř s.r.o. je největší cytologická laboratoř a zároveň bioptická laboratoř na území České republiky. 

 A ve výčtu našich předností nelze opomenout spolupráci s lékaři z okolních ambulancí, Vašimi obvodními gynekology, ať už pracují v Jilemnici, Jablonci nad Jizerou, Tanvaldu, Vrchlabí, Dvoře Králové či Lomnici nad Popelkou, Semilech a nebo v Jičíně. Díky nim se nám dlouhodobě daří udržet relativně velký provoz navzdory našemu malému přirozenému spádu.

Pod odboným dohledem CORD BLOOD CENTER CZ, s.r.o. zajišťujeme odběry pupečníkové krve.

Samozřejmostí je v naší nemocnici provádění otoakustického screeningu (vyšetření sluchu) a preventivního vyšetření katarakty (šedého zákalu) u novorozenců.

Ve spolupráci s genetikou Fakultní nemocnice Hradec Králové provádíme 1x týdně amniocentézy (odběr plodové vody) ke spokojenosti našich pacientek. Pacientky tak nemusí za tímto výkonem cestovat, což by mohlo ovlivnit osud gravidity po výkonu. 

 


 

 

 

 
 

velikost písma - A +