Úvod > Oddělení a ambulance nemocnice > Alergologicko-imunologická ambulance

MUDr. Václav Vrba

MUDr. Václav Vrba

Alergologicko-imunologická ambulance

 

Do alergologicko-imunologické ambulance jsou přijímáni pacienti na doporučení praktického nebo jiného odborného lékaře a po předchozím objednání s příznaky přecitlivělosti na např. pyly, roztoče, plísně, srst zvířat, léky, potraviny, reakce po bodnutí včelou nebo vosou.  Dále se zde v indikovaných případech a na doporučení lékaře, provádí vyšetření imunitního systému a vyšetření při podezření na revmatologická onemocnění.

Po sepsání anamnézy s lékařem je prováděna testace PRICK testy = nakapou se kapičky alergenů na předloktí, kůže se lehce naruší a 20 minut se nechá reagovat. Potom lékař odečte případnou reakci. Pokud pacient před vyšetřením užíval antihistaminika nebo kortikoidy, v anamnéze uvádí reakci na některou potravinu, léky (antibiotika i jiné), bodavý hmyz nebo je ekzematik – je poslán k odběru krve na specifické IgE.

Dále tu je možnost vyšetřovat plicní funkce pomocí spirometru a v indikovaných případech přístrojem NIOX. Tato vyšetření se provádějí při dechových problémech a kašli, kdy je podezření na astma bronchiale či obstrukční plicní chorobu. 

ORDINAČNÍ  A PROVOZNÍ HODINY  naleznete zde

 

Poslední pacient bude ošetřen 15 minut před koncem ordinační doby ! ! !

Pacienty přijímáme po předchozím objednání. Na první vyšetření je VHODNÉ mít sebou doporučení od praktického lékaře či specialisty!

VŽDY je nutné se objednat !!!

 
 

velikost písma - A +