Unikátní přístroj na lokalizaci podkožních cév v naší nemocnici

10.12.2018

Pomocí infračerveného záření přístroj detekuje hemoglobin, aniž by byl pacient vystaven teplu či radiaci, nebo byl v kontaktu s přístrojem. Získaný obraz je následně promítnut na snímané místo a personál má lepší představu a vidí žíly, které jsou někdy špatně hmatatelné anebo jsou vidět jen obtížně. Přístroj zapůjčila firma Hospimed, která je jeho dodavatelem a byl vyzkoušen na většině lůžkových a ambulantních úsecích.

Přístroj je mobilní, pracovat na baterie vydrží až 2,5 hodiny a konzole je ve všech směrech velice flexibilní. Při jeho zkoušení jsme mj. zobrazili žilní systém na oteklé dolní končetině a  pacientovi mohli tak být pohodlně vyšetřeny žíly bércové, stehenní a ilické a to bez opakované napichování.