Turistika v okolí Zugspitze

06.09.2017

Pro účastníky byl v 5 denním nabitém programu hlavním zážitkem výhled z nejvyššího vrcholu Zugspitze (2962 m.n.m), dále přechod vzdušného mostu Fernpass, který se klene v závratné výšce 179 metrů nad údolím a průchod hlubokou soutěskou po železné lávce zabudované ve skalní stěně. Příroda kolem Garmisch-Partenkirchenu, ubytování v tyrolská horské obci Seefeld, ležící pod alpskými vrcholky, kazil jen dvoudenní déšť. Ten se utišil při prohlídce zámku Lindehof, který je v osamělé horské krajině obklopený nádhernými zahradami a je nejintimnější zámeckou stavbou Ludvíka II. Bonusem byl při prohlídce výklad v českém jazyce. Podvečerní zastávka proběhla v benediktinském klášteře Ettal, kde se interiér honosí bohatou rokokovou štukovou výzdobou a kde řeholníci vyrábějí v klášteře výborné ovocné likéry, ochucené koňaky a pivo. Překrásné byly i zastávky v městečcích Mittenwald a Garmisch-Partenkirchen - nejznámějším zimním turistickém a sportovním středisku a poslední den v  Mnichově - v bývalém olympijském centru.

Odborová organizace při MMN, a.s. pořádá pro zaměstnance nemocnice tradiční zájezdy s prožitky spojené převážně s turistickými procházkami i cesty za kulturou. Spolupracuje s cestovní kanceláří Hoška tour.