Tříkrálová sbírka

29.12.2014

Již popatnácté také v Jilemnici a okolních obcích: 2. – 11. 1. 2015

Přispějme potřebným doma i ve světě:

-       pomoc obětem živelných katastrof,

-       pomoc Indii (projekt Adopce na dálku),

-       pomoc potřebným v nejchudších zemích.

Přispějme na činnosti místní charity:

-       mateřské centrum,

-       humanitární sklad.

Příprava a průběh Tříkrálové sbírky 2015

Informace pro vedoucí skupinek koledníků

Výtěžek sbírky:

Výtěžek sbírky v Jilemnici a v okolních obcích bude použit na úhradu nákladů spojených s činnostmi, které zajišťují:

• Diecézní charita Hradec Králové

Humanitární pomoc Indii – projekt Adopce na dálku.

Pomoc potřebným v nejchudších zemích.

Pomoc obětem živelných katastrof.

• Oblastní charita Jilemnice

Provozní výdaje spojené s provozem humanitárního skladu a mateřského centra, jejichž nabídky služeb využívají ročně stovky klientů z Jilemnicka, Rokytnicka i Vrchlabska.

Humanitární sklad (Metyšova ulice 372, budova  bývalé polikliniky)

Příjem materiálu k humanitárním účelům, po přestěhování v říjnu 2014 postupné rozšiřování služeb. Sbíráme oblečení, lůžkoviny, prostěradla, utěrky, ručníky, záclony, látky, nádobí, deky, přikrývky, nepoškozenou obuv, hračky, školní potřeby, noviny, časopisy, kabelky, tašky, batohy, plastová víčka.

Spolupracujeme s Diakonií Broumov, úřadem práce, orgánem sociálně-právní ochrany dětí, Masarykovou městskou nemocnicí, místními církvemi.

V případě potřeby jsme operativně připraveni pomoci lidem postiženým živelnými pohromami.

Mateřské centrum Rodinka (Roztocká 500, budova Společenského domu Jilm)

Mateřské centrum je místem, kde se maminky s malými dětmi setkávají, zúčastňují se různých programů, či se samy aktivně podílejí na jejich vytváření. Mateřské centrum nabízí aktivity, které maminkám umožní vyjít z izolace, kam se celodenní péčí o dítě dostávají. Maminky, které se aktivně podílí na programech, si udržují profesní orientaci, nalézají nové přátele, rozšiřují si vzdělání, získávají nové zkušenosti.

Tematické akce, odborné přednášky a semináře, prázdninové výlety pro celé rodiny.

Vyzvednutí kasiček a dalších pomůcek pro koledníky:

30. 12. v 16 hod. v zasedací místnosti radnice (nebo po dohodě později).

Dny koledování:

2. – 11. 1.

Odevzdání kasiček a průkazek vedoucích skupinek:

13. 1. v 16 hod. v zasedací místnosti radnice (nebo po dohodě dříve).

Kontakt:

Petr Faistauer, tel.: 731 506 041