Světový den ledvin v MMN

14.03.2013

8. světový den ledvin v MMN

Během 8. světového dne ledvin bylo v naší nefrologické ambulanci bezplatně vyšetřeno 133 pacientů. 16 z nich bude na základě výsledků (bílkovina a krev v moči, zánětlivý močový nález, zvýšený kreatinin) pozváno k podrobnějšímu nefrologickému vyšetření.    39 pacientů bude pro zjištěnou zvýšenou hladinu krevního cukru či zvýšené hodnoty krevního tlaku předáno do péče  svých praktických lékařů.

Při příležitosti 20. výročí zrodu hemodialyzačního oddělení v MMN v Jilemnici (1993-2013) si mohli návštěvníci prohlédnout prostory oddělení.

O smyslu podobných akcí netřeba pochybovat. Letošní velký počet návštěvníků svědčí o  stále  zodpovědnějším přístupu k vlastnímu zdraví a to je jednoznačně pozitivní jev. Všem, kteří nám s realizací 8. světového dne ledvin obětavě pomáhali, patří náš dík, vč. oddělení laboratoře, které za nemalého úsilí zpracovalo vzorky všech pacientů!

Těšíme se opět na Vás druhý čtvrtek v březnu 2014!

Za HDO   MUDr. Alexandra Opluštilová