Screening poruch dýchání

24.09.2018

Metoda pomůže objektivně určit pacienta se zvýšeným rizikem spánkové apnoe.

Systém automaticky analyzuje respirační události a díky integrovanému svodu hrudního dechového úsilí rozdělí události apnoe na obstrukční, centrální a smíšené. Detekuje také hypopnoe, omezený průtok a Cheyne-Stokesovo dýchání, sleduje také intenzitu chrápání, polohu pacienta během spánku a hodnotí tepovou frekvenci včetně saturace krve.

Měření probíhá podobně jako Holter-EKG či ambulantní měření tlaku krve.

Pacient si v ambulanci vyzvedne přístroj, během noci probíhá monitorace a následující den pacient přístroj vrací. Po vyhodnocení obdrží ošetřující lékař zprávu se zhodnocením, zda se jedná o syndrom spákové apnoe a určení typu a tíže poruchy.

K úspěšnému provedení jtřeba spoluprácpacienta.

Objednávka vyšetření v ambulanci funkční diagnostiky MMN a.s. Jilemnice na telefonním čísle 481 551 214                   od 7-14hodin.

S pozdravem, MUDr. Jitka Kobrlová.