Projekt paliativní péče

02.09.2016

Péče o nevyléčitelně nemocné pacienty je náročná jak po fyzické, tak po psychické stránce. Nemocní, často pacienti s onkologickou diagnózou mohou trpět mnohými potížemi, které nemoc provázejí. Bolest, úzkost, ztráta soběstačnosti a jiné problémy se odrážejí i v rodině nemocného a podporu potřebují nejen pacienti samotní, ale i jejich blízcí. Péče o nemocné a jejich blízké vyžaduje řadu zkušeností a odborných znalostí, které lze získat nejen vzděláváním,ale i praxí v hospicích a jiných zdravotních zařízeních u nás i ve světě, kde mají s paliativní péčí již letité zkušenosti. Lékaři interního oddělení se proto pokusili získat prostředky na rozvoj paliativní péče v MMN z Nadačního fondu AVAST a byli úspěšní. Více o projektu, jakož i o péči samotné, tipy, rady, kontakty, naleznete ZDE.