Osobní údaje jsou u nás pod kontrolou

25.06.2018

Opatřením předcházela celá řada dílčích jednání, kontrola dokumentů a počítačových systémů, telefonických konzultací, jaké všechny osobní údaje nemocnici zpracovává. Představenstvo nemocnice také rozhodlo, přizvat ke spolupráci pověřence pro ochranu osobních údajů, kterým se stal pan Ing. Dušan Chvojka, MBA. Ing. Chvojka ve spolupráci s oddělením kvality (Ing. A. Kuželová, MBA, Ing. P. Zollmannová, M. Vávrová), oddělením informačních technologií (P. Žanta, R. Paldus) a oddělení, strategií a rozvoje (Mgr. P. Maralík), opakovaně navštívil nemocnici v Jilemnici i v Semilech a v rozhovorech s vrchními sestrami a primáři oddělení, získal přehled o činnosti zdravotníků. Také navštívil zaměstnance, kteří se na oplátku starají o personál nemocnice – personalistky a mzdové účetní. Nezapomněl ani na ostatní nezdravotníky - recepční, zaměstnance provozního oddělení, úklidovou firmu či sanitní dopravu.

Pro vedoucí pracovníky obou nemocnic byl poté připraven odpolední seminář, kde byly shrnuty všechny podstatné informace a byly jim předány bezpečnostní zásady, jak dále v oblasti ochrany osobních údajů pracovat.

Součástí hlavních opatření bylo i zpracování vnitřních řídících dokumentů, které definují povinnosti jednotlivých zaměstnanců a mohou být i informací pro naše pacienty, jaká práva mají a jak je mohou uplatňovat.

Na příslušných stránkách se můžete s těmito pravidly blíže seznámit.

Vysvětlení: GDPR (angl. General Data Protection Regulation) je obecné nařízení z legislativy EU o ochraně osobních údajů, která výrazně zvyšuje ochranu osobních dat občanů, s platností od 25.5.2018.

~Colletta~