Návštěva vicepremiéra české vlády

13.05.2016

Krátce po třetí hodině odpoledne, mohli naši pacienti zažít, co vše obnáší návštěva ministra financí. Celý, dopředu plánovaný program, kterým v Jilemnici vicepremiér zakončil návštěvu nemocnic Libereckého kraje, bylo potřeba na místě prověřit, zajistit jeho bezpečnost a zajistit parkovací plochy. A. Babiše na cestě po nemocnicích Libereckého kraje doprovázela poslankyně PČR paní Mgr. Jana Pastuchová a hlavní sestra ČR paní Mgr. Alice Strnadová, MBA. Do jilemnické nemocnice zavítal i pan Mgr. Petr Tulpa, člen Rady Libereckého kraje pro oblast zdravotnictví.

V zaplněné nemocniční jídelně, kde se sešli zaměstnanci nemocnice, probíhala následně diskuze, která se týkala personální situace ve zdravotnictví. Diskuzi uvedl ředitel nemocnice pan MUDr. Jiří Kalenský, který mimo jiné uvedl: „Masarykova nemocnice je nemocnicí rodinného typu. Vděčí za mnohé svým zaměstnancům, kteří splnili to, co si před lety, předsevzali. Dnes má nemocnice nejen skvělý, erudovaný personál, je ale i dobře vybavena a její rekonstrukce je v závěrečné fázi.“

Ministr reagoval i na četné dotazy, které lékaře a zdravotní sestry nejvíce zajímaly. Týkaly se nejen financí a jejich rozdělování, ale i systému vzdělávání. Dotkl se i problematiky rozmísťování drahé přístrojové techniky a jejího následného využití. V průběhu diskuze pana vicepremiéra potěšila i informace, že jilemnickou nemocnici řídí jediný ředitel, již 25. rok. Plánovaná diskuze s vedením jilemnické a semilské nemocnice byla nakonec uskutečněna pouze neformálním rozhovorem taktéž v nemocniční jídelně. Po páté hodině odpolední byla krátká návštěva ukončena a život v nemocnici se vrátil do svých běžných kolejí.

Vicepremiér A. Babiš je nejvyšším politikem, který jilemnickou nemocnici přímo navštívil. I když nenavštívil žádné z oddělení, malebnou nemocnici v podhůří Krkonoš zhodnotil několika výstižnými slovy: „máte krásnou nemocnici“. Děkujeme.