Úvod > Aktuality

Naše sestřička Blanka Szabó 3. v soutěži Sestra sympatie.

Naše sestřička Blanka Szabó 3. v soutěži Sestra sympatie.

12.03.2019

Gratulujeme sestřičce Blance Szabó (na fotce vpravo) ke skvělému umístění v soutěži Sestra sympatie a děkujeme za její úžasnou reprezentaci a zejména za její neumdlevající pracovní nasazení! 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Druhou vicemiss sestrou sympatií se stala sestřička Blanka z Jilemnice

Sestřička Blanka Szabó pracuje v jilemnické nemocnici již téměř 14 let. S láskou a péčí se stará převážně o pacienty v seniorském věku, a to na interním oddělení. V kolektivu je velice oblíbená a pokaždé, když procházíte oddělením, Vás její překrásný melodický hlas láká k jeho návštěvě.

Nominaci do soutěže Sestra Sympatie brala nejdříve jako legraci a vůbec nepomýšlela na možnou účast v semifinále či finále. Přihlášených bylo více než sto sester z celé České republiky. Sen se ale stal skutečností. Díky velké podpoře spoluzaměstnanců, přátel a známých se tak, díky hlasování, dostala až k finálovému večeru na Žofíně. Jak sama říká: „Je velice pěkné, že v této soutěži dali přednost ženám, které jsou nejen v letech, ale i s mírami jinými než 90-60-90.“ Krátký medailonek, který musely soutěžící zpracovat, zpětně hodnotí jako velice zdařilý. „Když jsem se na něj poté znovu dívala, tekly mi slzy“, dodává jedním dechem.

Před vyhlášením vítězek soutěže, které se konalo během jubilejního reprezentačního plesu sester, se nejvíce soustředila na rozhovor. Tomu předcházelo představení všech finalistek, které byly oblečeny do sesterských obleků od firmy Cadenza. Moderátor Vojtěch Bernatský byl úžasný, celý večer se tak odehrával v přátelské atmosféře, Blanku navíc přijelo podpořit mnoho přátel, kolegů a členů rodiny.

Odpovědět na otázku, kterou jim vylosovaný porotce položil, nebylo jednoduché, asi i proto, že se s ministrem zdravotnictví Mgr. Adamem Vojtěchem nikdy předtím nesetkala.

Nedá nám to a ptáme se, jaký byl Blanko, pan ministr?

„Příjemný a sympatický, ale moc mě mrzí, že jsem s ním nemohla mluvit mezi čtyřma očima“, vysvětluje obratem.

Ve druhém kole, kdy byly finalistky oblečeny do překrásných večerních toalet došlo již na vyhlášení. „Ani nevím, jaká byla moje reakce, když řekli, že se stávám druhou vicemiss sympatie, jen si pamatuji na úžasný ohlas fanoušků a já tam stojím, směju se a nemohu tomu uvěřit“, odpovídá a nevěřícně kroutí hlavou.

Jak byste zhodnotila výkon ostatních finalistek?

„Všechny byly hrozně fajn, všem bych přála, aby zvítězily“.

Je něco, co byste chtěla, Blanko ještě dokázat?

„V medailonku zmiňuji, že bychom si měli uvědomit, že i my budeme jednou staří a budeme chtít dožít důstojně. V naší krásné zemi je málo zařízení pro seniory, a to bych chtěla změnit. U nás v Jilemnici je opuštěná a chátrající budova bývalého dětského kojeneckého ústavu a já bych zde hrozně chtěla vybudovat třeba domov důchodců, hospic dlouhodobě nemocných nebo stacionář pro seniory. A pokud vyhraju v Sazce, tak tento svůj sen uskutečním. Tak, aby senioři měli další místo důstojné pro žití a dožití.“

 ---------------------------------------------------------

Slovem vrchní sestry interního oddělení

Stejně jako v předchozím roce sestry obdržely informaci o tom, že je vyhlášen již 9. ročník soutěže Sestra sympatie, a že pokud by některá z nich měla zájem reprezentovat jilemnickou nemocnici, může se přihlásit. Sice se řekne, stejně jako v předchozím roce, ale s tím rozdílem, že v roce 2018 se této výzvy chopí energická a temperamentní sestra Blanka a rozhodne se, že by si moc přála zažít velké slavnostní finále na tak reprezentativním a kouzelném místě jako je pražský palác Žofín. A neváhá a do soutěže se přihlásí. Svým nadšením pro věc rychle strhne celý kolektiv a jeho okolí. Vidina slavnostního večera je pro ni motivací a kolektiv Blance úspěch v soutěži přeje a fandí ji. Nadšení přetrvává po dobu soutěže a všichni s napětím sledují rostoucí počet hlasů u Blančina jména. Blanka se postupně dostává do semifinále, poté i do finále a zasloužený výsledek se stává realitou.  Blanka je šťastná, že si splnila sen, a to ještě netuší, že jí finálový večer přinese krásné překvapení v podobě 3. místa.

A jaká je?  Odpověď nám dá vrchní sestra, Bc. Hana Hájková.

„Ve vztahu k pacientům je to milá sestra, která si s nimi popovídá a zároveň jim poskytne profesionální péči. Je velmi energická a k pacientům přistupuje s velkou dávkou empatie a s milým úsměvem na rtech. Snaží se pacienty motivovat na jejich cestě k uzdravení. Mezi pacienty je oblíbená, protože na oddělení šíří milou a pozitivní energii. Její profesionální přístup lze poznat i z toho, že špatnou náladu umí nechat za dveřmi oddělení a k pacientům se vždy chová s úctou a ochotou. Její práce je vždy precizně odvedená.“

Mezi spolupracovníky je Blanka také oblíbená, právě pro svojí energii, humor a pozitivní přístup. Temperamentní povaha a láska k vykonávané profesi z ní dělá sestru, s kterou je radost spolupracovat a její přítomnost je ve službě opravdu nepřehlédnutelná.

A jaká je Blanka z Vašeho pohledu, paní vrchní?

„Je radost mít na oddělení takového zaměstnance. Blančina pozitivní nálada je nakažlivá. Pro pacienty dělá maximum a nezamýšlí se nad tím, že si některými úkoly přidělává práci. Blaho a spokojenost pacienta jsou pro ni prioritou“.

Jsou nějaké vlastnosti, které Vás na Blance překvapují?

„Mezi vlastnosti, které mě u Blanky překvapily, patří odhodlanost a vytrvalost s jakou si jde za svým cílem. Ráda nabídne svoji pomoc tam, kde je třeba, ať už se jedná o pomoc při plánování služeb nebo záskok za nemocnou kolegyni. Její organizační schopnosti se perfektně uplatňují v ambulantní složce. Problémy neodkládá, ale snaží se je řešit. Umí naslouchat ostatním. Ráda se směje a má smysl pro humor. Prostě s Blankou je den hned příjemnější“.

Na první pohled to může vypadat, že naše sestra sympatie nemá žádné negativní vlastnosti, ale stejně jako u všech smrtelníků, tak i u Blanky by se zajisté daly nějaké nalézt. Nicméně lze s jistotou tvrdit, že ty se v zaměstnání neprojevují.  Tudíž je zcela jasné, čím si Blanka třetí místo a titul vicemiss vysloužila a čím zaujala porotu. Dolce vita, milá Blanko a děkujeme Vám za reprezentaci MMN, a.s., nemocnice Jilemnice a nemocnice Semily.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Soutěž Sestra sympatie je soutěží o nejsympatičtější sestřičku v ČR. Nehledá se krásná modelka, ale sympatická osobnost. Celé klání se nese v duchu motta: Krása má mnoho podob. Probíhá pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR.  Pro více informací o soutěži klikněte ZDE.


zpět

 
 

velikost písma - A +