Úvod > Aktuality

MMN, a.s. (nemocnice Jilemnice a Semily) – Vaše bezpečí na horách

MMN, a.s. (nemocnice Jilemnice a Semily) – Vaše bezpečí na horách

10.06.2017

Pěší turistika

V létě se turisté nejčastěji vydávají zdolat nejvyšší horu České republiky – Sněžku (1602 m.n.m.). Ta se nachází ve východní části Krkonoš a vystoupat několik set metrů velké převýšení lze po různých turistických trasách. Pokud Vám nohy již tak dobře neslouží, můžete se na vrchol nechat vyvézt lanovkou z Pece pod Sněžkou. Chcete-li však spojit příjemné s užitečným a udělat také něco pro své zdraví, doporučujeme zvolit některou z turistických tras a pokochat se krásnou krkonošskou přírodou a jedinečným výhledem na krajinu, která se před Vámi rozprostře, i s radostným pocitem, že jste vrchol pokořili „po svých“. A ať už se vydáte na Sněžku nebo kamkoli jinam, vždy někomu hlaste, kam jdete a mějte s sebou dostatek vody. Dodržováním pitného režimu předejdete dehydrataci či následnému úžehu. Pokrývkou hlavy se chraňte před úpalem a na přímém slunci vždy používejte vhodně zvolený opalovací krém, jinak hrozí spálení kůže. Pokud i přesto k popálenině či jinému úrazu dojde, vyhledejte okamžitě naši nejbližší nemocnici – ochotný personál její recepce Vám poradí, kterou ambulanci je vhodné navštívit, a předá informaci sloužícím lékařům.

Nebezpečí u vody

Na své si v létě přijdou i milovníci vody – využít mohou venkovní koupaliště a kryté bazény, ale i aquapark či přírodní koupání v řekách Jizera a Labe. Mezi nejnavštěvovanější koupaliště patří ta v Mříčné, Kruhu u Jilemnice, Košťálově a v Jablonci nad Jizerou. Koupaliště nabízí nepřeberné množství (nejen) vodních radovánek, u vody však číhají také různá nebezpečí. Zvýšené opatrnosti dbejte především při skákání do vody – následky mohou být tragické. Neméně důležité je také nenechávat malé děti u vody bez dozoru – dítě totiž může utonout i ve velmi malé hloubce. V neposlední řadě nezapomeňte také na opalovací krém s dostatečným UV faktorem. Při koupání v Jizeře nebo Labi pak dejte pozor na ostré kameny a střepy. V případě zranění vyhledejte přímo chirurgickou ambulanci některé z nemocnic, které zajišťují i nepřetržitou pohotovost. V případě potřeby je zde připravený tým lékařů, specialistů, mající k dispozici moderně vybavené rentgenové pracoviště, které v případě nutnosti operačního výkonu odesílá snímky přímo na operační sály.

Pozor na vosy či včely

V případě bodnutí vosou místo neutralizujte (octem, cibulí, citronem), včelou nebo sršní zásadou (mýdlem) a místo chlaďte. V případě větší reakce a zvláště, jste-li alergik, navštivte naše nemocnice. Pokud se kdokoliv z vašich blízkých ocitne v kritickém stavu, neváhejte a volejte záchrannou službu.

Úrazy na trampolínách

Nejvíce úrazů evidují lékaři při dětském sportování, kde nejsou používány ochranné pomůcky, přilby nebo chrániče. Nejčastěji se jedná o zlomeniny horních končetin, odřeniny či tržné rány. I takové úrazy si přivodí především děti na oblíbených trampolínách. V žádném případě nenechávejte především malé, předškolní děti bez dozoru. Zajistěte jejich bezpečnost alespoň ochrannou sítí. V případě potřeby jsou vám k dispozici opět chirurgické ambulance v obou nemocnicích, dětská ambulance v nemocnici Jilemnice a následné rehabilitační oddělení v Jilemnici i v Semilech.

Vstřícný přístup a domácí prostředí

Jilemnická a semilská nemocnice je společně fungující zdravotnické zařízení – MMN, a.s., které
ve východní části Libereckého kraje společně poskytuje akutní zdravotní a následnou péči v plném spektru.
A to se vstřícným přístupem k pacientům, založeným na domácím prostředí a za pomoci medicínského vybavení odpovídajícího nárokům zdravotní péče jedenadvacátého století. Má více než 50 odborných ambulancí, disponuje 8 lůžkovými odděleními, v areálu se nachází také soukromé lékařské ambulance
a provozuje vlastní lékárny.

 

Lůžkové chirurgické oddělení nemocnice Jilemnice

Oddělení poskytuje akutní a chronickou péči dospělým pacientům a dětem od 3 let, provádí akutní
a plánované zákroky. Kapacita oddělení je 36 lůžek, další 4 lůžka jsou intenzivní a jsou určena pro pacienty v kritickém stavu. Na oddělení pracuje celkem 10 lékařů a 10 zdravotních sester. Aby i po atestaci v nemocnici plně kvalifikovaní lékaři zůstávali, se společnost snaží zajistit pestrou nabídkou dalších výhod, mezi které patří placené třídenní volno tzv. sick days, pro maminky, možnost využít dětskou skupinu, tzv. firemní školku, možnost studovat zahraniční jazyky (němčinu, angličtinu, ruštinu), čerpat příspěvky dle vlastního výběru na vitamíny nebo sportovní vyžití, využít možnost ubytování či zprostředkování bydlení pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky a využívat i některé bezplatné služby nehrazené ze zdravotního pojištění.

Chirurgická ambulance nemocnice Jilemnice

Ambulance konziliárně vyšetřuje a léčí pacienty s chronickými  i akutními  chirurgickými chorobami, zlomeninami kostí končetin, hrudníku, pánve, páteře a lebky, zajišťuje i nepřetržitou pohotovost. V případě,
že přicházíte s úrazem, tak se nemusíte ničeho obávat, naši lékaři vám nejen poskytnou první pomoc,
ale i vám následně zpracují výstupní zprávu pro vaši komerční pojišťovnu. V rámci chirurgického oddělení provozuje i cévní, urologickou, mammologickou a traumatologickou ambulanci.


Chirurgická ambulance nemocnice Semily

Semilská nemocnice disponuje nově zrekonstruovanými operačními sály, v budoucnu se chce zaměřit na akutní ortopedii a na následnou péči v jejím úplném spektru. Mimo následné ústavní, rehabilitační a sociální péče, kterou již nyní nabízí, chce od počátku příštího roku poskytovat také péči dlouhodobou intenzivní a ošetřovatelskou, včetně ventilovaných lůžek.

 

Všem návštěvníkům Krkonoš přejeme léto bez nemocí i bez úrazů.

 

 

Infobox:                            

Chirurgické lůžkové oddělení, Jilemnice:

 • Za rok 2016  bylo léčeno na chirurgickém oddělení 1 680 pacientů.
 • Provedeno bylo 1 126 operací, z toho bylo:
  • 386 traumatologických operací;
  • 152 operací kýl laparoskopickým způsobem;
  • 142 urologických operací;
  • 81 operací žlučníku a žlučovodu laparoskopickým způsobem;
  • 58 operací slepého střeva, polovina laparoskopickým způsobem;
  • 49 operací cév;
  • 40 operací pro malignitu trávicího traktu;
  • 32 operací u dětí;
  • 22 amputací dolních končetin.

 

Chirurgická ambulance, nemocnice Jilemnice:

 • ošetřeno bylo v roce 2016 celkem 22 886 pacientů.

Ordinační doba, nemocnice Jilemnice:

Chirurgická ambulance

Po, st, pá 8:00 – 12:00 h kontroly

Urgentní stavy nepřetržitě

Kontakt: 481 551 255

 

Chirurgická ambulance, nemocnice Semily:

 • ošetřeno bylo v roce 2016 celkem 12 509 pacientů.

Ordinační doba, nemocnice Semily:

Chirurgická ambulance

Po - pá 8:00 - 15:30 h

Kontakt: 481 661 227

zpět

 
 

velikost písma - A +