Mikulášská nadílka v nemocnici

07.12.2015

V nemocnici již tradičně, jako každým rokem, probíhala dne 4.12.2015 Mikulášská nadílka. V ranních hodinách družina navštívila naše nejmenší pacienty na dětském oddělení a v odpoledním čase navštívila všechna lůžková oddělení - oddělení chirurgické, neurologické, gynekologické, porodnické, hemodialyzační a interní. Všichni hospitalizovaní pacienti byli báječní. Mikuláš si vyslechl vánoční koledy, písně, básně a vtipy. Zajímavostí byly písničky v holandštině a ruštině. Všichni pacienti, i ti, kteří zpívat nechtěli, obdrželi od nemocnice balíček připravený nemocniční kuchyní, která přihlédla i k jejich dietním potřebám. Sloužící personál si vysloužil ovocnou pochoutku.

Přikládáme báseň recitovanou na porodnickém oddělení:

Já nevěděl, že rostu a vůbec mě to nebolí a v noci spím a rostu a rostu cestou do školy,

rostu, když koukám z okna ven, rostu, když ležím opálen na slunci,

rostu mámě pro štěstí, rostu jak hříbek po dešti.

(Rostu, A. Bártlová)