Mikulášská nadílka v nemocnici

05.12.2017

V nemocnici již tradičně, jako každým rokem, probíhala dne 5. 12. 2017 Mikulášská nadílka. V dopoledních hodinách družina navštívila naše nejmenší pacienty na dětském oddělení a v odpoledním čase navštívila všechna lůžková oddělení - oddělení chirurgické, interní, neurologické, gynekologické, porodnické a hemodialyzační. Pacienty návštěva svátečně naladila. Mikuláš, anděl a čerti si vyslechli vánoční koledy, písně, básně a vtipy. Zajímavostí byla básnička v ukrajinštině, kterou zarecitovala sloužící sestřička interního oddělení, která ovládá i další světové jazyky. Všichni pacienti, i ti, kteří zpívat či recitovat nechtěli či nemohli, obdrželi od nemocnice balíček vitamínů připravený nemocniční kuchyní. Personál získával sladkou odměnu.

Přikládáme báseň recitovanou na neurologickém oddělení:

Na nebi sta hvězdiček, měsíc se s nimi bratří, a z nebe pánbůh s anděly, na ten svět dolů patří.

A z nebe anděl sestupuje, na tváři ani vráska a krásný jako jarní dech, ten anděl to je láska.

Ten kamkoliv se přiblíží, vše tme sladkou muknu a slavíci a hrdličky, ty pěkné písně tlukou.

A koho křídlem dotkne se, ten celičký se změní a v srdci něco pocítí, co není k vyslovení.

(V. Hálek, Večerní písně)