Medajlové umístění nemocnice v projektu Stejná šance!

23.05.2016

Soutěž Stejná šance – Zaměstnavatel 2016 – zná své vítěze!
Dne 19. 5. 2016 ve 14 hodin proběhlo na Krajském úřadě Libereckého kraje slavnostní vyhlášení výsledků 7. ročníku soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel 2016. Jedná se o prestižní soutěž zaměstnavatelů z Libereckého kraje, kteří lidem se znevýhodněním dávají na otevřeném pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním a tím aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti. Soutěž vyhlásila nezisková organizace Rytmus Liberec, o.p.s. Záštitu nad soutěží převzala Mgr. Lenka Kadlecová, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro sociální resort a Tibor Batthyány, primátor statutárního města Liberec. Základní podmínkou nominace do soutěže je zaměstnání na otevřeném trhu práce v běžných firmách, mimo chráněné prostředí.

Sběr nominací začal 21. března a byl ukončen 30. dubna 2016. Nominovat zaměstnavatele mohla široká veřejnost vyplněním online nominačního listu a prostřednictvím tištěných nominačních listů, které byly distribuovány na vybraných místech v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Jilemnici a Semilech. Celkem bylo obdrženo 32 nominací na 26 firem. Nominace byly vyhodnoceny pěti člennou odbornou komisí. “Komise hodnotila krom jiného i typ pracovní smlouvy, zapojení zaměstnance do kolektivu, přizpůsobení pracovních podmínek a další.” Uvedla k hodnocení nominačních listů ředitelka organizace Rytmus Liberec Antónia Dechťarová.

Vítězi letošního 7. ročníku se stali:

1. Místo: KFC – AmRest, s.r.o., provozovna Liberec

2. Místo: Galaxy Gastro s.r.o. - Restaurace Tankovka Skleník Česká Lípa

3. Místo: Masarykova městská nemocnice Jilemnice

Soutěž se pořádá pravidelně každé dva roky již od roku 2004. Pokaždé je vyhlášena v krajích ČR, kde působí organizace, které se zabývají podporovaným zaměstnáváním. Kromě Libereckého kraje, 7. ročník soutěže budou v letošním roce vyhlašovat také kraje: Karlovarský, Ústecký, Středočeský a hlavní město Praha.

Zdroj:  www.rytmusliberec.cz