Kurz kinesio tapu v naší nemocnici

17.10.2014

Kurz Terapeutické využití kinesio tapu, trvající dva dny, se uskutečnil v prostorách jídelny MMN a probíhal pod vedením zkušených instruktorů - Bc. Jitky Kobrové, (registrovaný fyzioterapeut) a Bc. Janem Kalistou. Náplní kurzu byla prezentace metody kinesiotapingu ovlivňující pohybový aparát člověka. Účastníci se seznámili s teorií a technikami, které lze využít ve fyzioterapii, sportovním lékařství nebo při sportu. Všech 16 zúčastněných fyzioterapeutek na závěr obdrželo certifikát a budou nadále schopny využít kinesio tape u ortopedických, neurologických a funkčních poruch pohybového systému. Mohou tedy začlenit kineziotaping do své každodenní praxe.

Co to vlastně kinesiotaping je?

Je metoda sloužící k ovlivňování pohybového a lymfatického systému. Spočívá v lepení elastických bavlněných pásek (tejpů) na postiženou oblast. Pomocí kinesio tapu jsou naše fyzioterapeutky schopny:

• snížit otok;
  • podpořit hojení;
  • zmírnit či zcela odstranit bolest;
  • centrovat a stabilizovat klouby;
  • podpořit kolem kloubní struktury vazy a šlachy.

Umíme řešit poruchy, jako je např:

• Vertebrogenní algický syndrom;
  • Paréza;
  • Zmrzlé rameno;
  • Burzitida;
  • Entezopatie (tenisový loket, golfový loket) a tendinitida;
  • Úžinové syndromy (syndrom karpálního tunelu);
  • Deformity nohou (hallux valgus, kladívkovité prsty, pes equinovarus);
  • Distorze kotníků a zápěstí;
  • Lymfedém;
  • Akutní a aktivní jizvy.

Kineziotaping je metoda vhodná pro každého. Pokud máte zájem nechat se „zatejpovat“, neváhejte a objednejte se na tel. č. 481 551 181. Vyšetření pacienta a následná aplikace tapu se pohybuje od 5 do 30 minut. Služba není hrazená pojišťovnou, aplikace kinesiotapu stojí 50 Kč + spotřebovaný materiál, 1 cm za 1 Kč. U dlouhodobé potřeby pacienta zaučíme, aby se tejpoval sám. Tejpovací pásky lze zakoupit v naší lékárně v areálu MMN.

Těšíme se na budoucí spolupráci.

Rehabilitační oddělení MMN v Jilemnici