Nový obor Praktická sestra na Střední zdravotnické škole při jilemnickém gymnáziu.

17.01.2019

Dovolujeme si Vás informovat, že 1. září 2019 bude zahájena výuka v novém oboru Praktická sestra na SZŠ v Jilemnici. Nový koncept vzdělávání zdravotních sester umožňuje absolventům po úspěšném složení maturitní zkoušky pracovat jako praktické sestry. Absolventi se pak mohou uplatnit v nemocnicích, domovech pro seniory, léčebnách dlouhodobě nemocných apod. Obor je určen pro chlapce i dívky.

Díky podpoře MMN, a.s., (nemocnic v Jilemnici a Semilech) bude žákům umožněno absolvovat odborné praxe přímo v jilemnické nemocnici. Nemocnice žákům zajistí pro výuku nezbytné učebnice, na praxi pak uniformy včetně možnosti jejich praní a obědy ve dnech praktického vyučování v nemocnici. MMN, a.s. se také podílí na vybavení nových učeben pro teoretickou výuku.

Škola nabízí možnost ubytování v domově mládeže.

Den otevřených dveří se uskuteční v sobotu 16. února 2019 od 9 do 12 hodin. Srdečně Vás všechny zveme k prohlídce prostor a diskusi s pedagogy.

Přihlášky ke vzdělávání přijímá ředitelství Gymnázia, SOŠ a SZŠ v Jilemnici do 1. března 2019, přijímací zkouška se skládá z českého jazyka a matematiky.

Pro obor Praktická sestra není povinná maturita z matematiky.

Více informací Vám ráda poskytne Mgr. Barbora Hlaváčová, mail: hlavacova.barbora@gymjil.cz,

tel.: 724 736 151, web: www.gymjil.cz.