Den otevřených dveří střední zdravotnické školy v Jilemnici

15.11.2018

Dne 10. listopadu 2018 proběhl na jilemnickém gymnáziu Den otevřených dveří. Kromě gymnázia byl představen nově otevíraný obor Praktická sestra, který zahájí výuku 1. září 2019. Nový koncept vzdělávání zdravotních sester umožní absolventům po úspěšném složení maturitní zkoušky pracovat jako plnohodnotné sestry bez nutnosti pokračovat ve studiu na vyšší odborné nebo vysoké škole. Absolventi se pak mohou uplatnit v nemocnicích, domovech pro seniory, léčebnách dlouhodobě nemocných apod.

Díky podpoře MMN, a.s., (nemocnic v Jilemnici a Semilech) bude žákům umožněno absolvovat odborné praxe přímo v jilemnické nemocnici. Nemocnice žákům zajistí pro výuku nezbytné učebnice, na praxi pak uniformy včetně možnosti jejich praní a obědy ve dnech praktického vyučování v nemocnici. MMN, a.s. se také podílí na vybavení nových učeben pro teoretickou výuku.

Další Den otevřených dveří se uskuteční v sobotu 16. února 2019 od 9 do 12 hodin. Srdečně Vás všechny zveme k prohlídce prostor a diskusi s pedagogy.

Přihlášky ke vzdělávání přijímá ředitelství Gymnázia, SOŠ a SZŠ v Jilemnici do 1. března 2019, přijímací zkouška se skládá z českého jazyka a matematiky. Škola nabízí i možnost ubytování v domově mládeže.

Pro obor Praktická sestra není povinná maturita z matematiky.

Více informací Vám ráda poskytne Mgr. Barbora Hlaváčová, mail: hlavacova.barbora@gymjil.cz,
tel.: 724 736 151, web: www.gymjil.cz.