Den ledvin v nemocnici

10.03.2015

200 zájemců přijalo dne 12.března 2015 pozvání k návštěvě nefrologické ambulance jilemnické nemocnice za účelem vyšetření funkce ledvin. Akce se uskutečnila v rámci Světového dne ledvin 2015. Na základě vyšetření moči, změření krevního tlaku a odběru krve bylo posuzováno riziko onemocnění ledvin. O závěru laboratorního vyšetření byli zájemci informováni druhý den. V případě pozitivního nálezu byli pozváni k dalšímu podrobnějšímu vyšetření.

Děkujeme všem za zájem a laboratoři a stravovacímu úseku za pomoc při realizaci akce.

Prim. MUDr. Alexandra Opluštilová a vrchní sestra Klára Šupová
MMN v Jilemnici, Hemodialyzační oddělení