Úvod > Aktuality

Den ledvin v naší nemocnici

Den ledvin v naší nemocnici

13.03.2014

13. března 2014 proběhl v MMN úspěšně Světový den ledvin. Nefrologická ambulance prováděla zdarma po celý den vyšetření funkce ledvin. Vyšetřeni byli 102 pacienti, u 11 pacientů byla zjištěna krev v moči, u 5 pacientů přítomnost bílkovin v moči, u 3 pacientů byla nově zjištěná hypertenze (vysoký krevní tlak), u 9 pacientů močová infekce, u 2 pacientů budou odeslány na rozbor močové kameny a u 32 pacientů byly zjištěny vyšší hodnoty glykovaného hemoglobinu svědčícího pro tzv. prediabetes. Všichni pacienti budou o svých nálezech informováni a ti s vážnějšími nálezy budou pozváni do nefrologické poradny k podrobnějšímu vyšetření. Nemocnice děkuje všem, kteří při příležitosti Světového dne ledvin navštívili nefrologickou ambulanci.

Doporučujeme zhlédnout pěknou videoreportáž o uvedené akci, zpracovanou kroužkem informatiky studentů jilemnického gymnázia. 

zpět

 
 

velikost písma - A +

Loga projektu Projekt Zavádění CAF v Jilemnici

Projekt „Zavádění CAF v Jilemnici“ číslo: CZ.1.04/4.1.01/53.00038. Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Díky projektu pořídila Masarykova městská nemocnice v Jilemnici v roce 2011 tyto webové stránky.