Den hygieny rukou

30.04.2014

Naše nemocnice se letos poprvé připojila k mezinárodnímu projektu "Den hygieny rukou", který vznikl pod záštitou WHO. Ve středu 7. 5. 2014 si zájemci mohli, pod odborným dohledem a za podpory společnosti B Braun Medical s.r.o., vyzkoušet správnou techniku mytí a dezinfekci rukou. Ta je nezbytná zejména v nemocničním prostředí. UV lampa okamžitě odhalila správné či nedostatečné vydezinfikované ruce a zviditelnila opomíjená místa!

Akce během dopoledne ( od 9 do 13 hodin) přilákala na 120 zájemců, mezi nimiž byli především naši zaměstnanci, ale také žáci ze ZŠ Jana Harracha v Jilemnici. Všichni zúčastnění si odnesli malý dárek v podobě příruční dezinfekce.