Akupunktura v MMN

12.04.2012

Akupunktura je léčebná metoda, během které se do akupunkturních bodů pacienta nabodávají jehly. Podle tradiční čínské nauky leží tyto body na akupunkturních drahách neboli drahách energie, tzv. meridiánech. Těmi podle této nauky proudí životní energie čchi a jsou spojeny s jednotlivými orgány. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku této hypotetické energie a odstraňovat ji. Vědecky se dosud nikdy nepodařilo prokázat existenci akupunkturních bodů a drah.

Akupunktura patří do tradiční čínské medicíny spolu s dalšími metodami, jako je tělesné cvičení, masáže, respirační terapie, herbální medicína, dietoterapie, sluneční léčba a hydroterapie.

(Zdroj: Wikipedia)

Chcete-li se dozvědět o této metodě více, obraťte se na alerogologicko-imunologickou ambulanci MMN, kde je akupunktura prováděna.