26.září 2013 navštívil naši nemocnici hejtman Libereckého kraje, Bc. Martin Půta

27.09.2013

Milému setkání předcházely krátké přípravy, snahou bylo prezentovat panu hejtmanovi nezkreslený obraz o jilemnické nemocnici. Po přivítání pana hejtmana s doprovodem, ve kterém nechyběl starosta Jilemnice Mgr. Richter, tajemník MěÚ v Jilemnici Ing. Petr Faistauer a asistentka hejtmana, Kristýna Procházková, následovala prezentace ředitele nemocnice MUDr.Jiřího Kalenského, zaměřená na personální, ekonomické a investiční souvislosti rozvoje nemocnice. Pan hejtman se živě zajímal o ekonomické paramentry nemocnice a o personální a technickou vybavenost. Návštěva pokračovala ve svižném tempu prohlídkou oddělení nukleární medicíny, radiodiagnostického oddělení, laboratoří, hemodialyzačního oddělení, porodnice i standardních pokojů na chirurgii. Pan hejtman se uznale vyjadřoval o všem, co měl možnost shlédnout, pozornosti mu neušlo ani sociální zařízení na pokojích a řada dalších detailů. Po shlédnutí moderního kuchyňského provozu byla návštěva zakončena prohlídkou jídelny, na jejíž terase pan hejtman shrnul pro sdělovací prostředky své dojmy z návštěvy. Mj. uvedl, že je mile překvapen velikostí nemocnice, jejím vybavením a celkově její výbornou kondicí. Za tímto vidí dlouhodobou koncepci vedení MMN a práci a profesionalitu zaměstnanců. Váží si stavu MMN i proto, že nemocnice, ač je příspěvkovou organizací města, nedostává žádnou přímou finanční podporu. Na závěr poděkoval řediteli MMN a celé nemocnici za perfektní práci a popřál ji hodně štěstí do dalších let.

Následoval program hejtmana Libereckého kraje Bc.Martina Půty se zastupiteli města a setkání s občany v erbovním sále čp.1.