14. března 2019 proběhl v jilemnické nemocnici tradiční Den ledvin

19.02.2019

V rámci akce Světový den ledvin  2019 bylo při našem hemodialyzačním oddělení vyšetřeno 216 příchozích zájemců o preventivní nefrologické  vyšetření. U 12 z nich byla zjištěna snížená funkce ledvin a související rizikové faktory. U 19 byla zjištěna  dosud neléčená hypertenze a léčbu hypertenze jsme u nich zahájili. U 47 návštěvníků byl nález svědčící pro možnou infekci močových cest. 22 zájemců bude objednáno k podrobnějšímu  nefrologickému  vyšetření do  naší nefrologické ambulance. Všichni účastníci starší 65 let byli informováni o možnosti bezplatného očkování proti pneumokokové infekci u svých praktických lékařů.

Zájemci o vyšetření byli  z Jilemnice, Semil, Lomnice nad Popelkou, ale i z Trutnova, Dvora Králové, Turnova, Jablonce nad Nisou, Desné, Malých Svatoňovic.....

Pro personál náročný den proběhl jako obvykle v příjemné atmosféře, všem patří velký dík :-)

S pozdravem za  HDO MMN,a.s. nemocnice Jilemnice MUDr. A. Opluštilová