11. ročník Světového dne ledvin proběhl i v naší nemocnici

10.03.2016

Dne 10. března 2016 od 8:00 do 17:00 hod. proběhl v pořadí již 11. ročník akce " Den ledvin". Nefrologickou ambulanci navštívilo celkem 243 zájemci. Letošní ročník byl věnován dětem a jejich prevenci. Od lékařů nebo z obdržených informačních letáčků se zájemci dozvěděli, jaká preventivní opatření mohou u dětí zavést. Čekací doby sice v jednu chvíli přesáhly i dvě hodiny, ale personál, který má s těmito akcemi bohaté zkušenosti, vše zvládl na jedničku. Největší nápor byl kolem desáté hodiny dopolední a kolem oběda.

Nefrologickou ambulanci navštívila řada zájemců nejen z Jilemnicka či Vrchlabska, výjimkou nebyla ani Praha, Mladá Boleslav, Náchod , Trutnov, Kořenov či Desná.

Poděkování si zaslouží nejen personál hemodialyzačního oddělení, ale i personál oddělení laboratoře, který při své obvyklé práci zvládl vyšetřit i další velké množství vzorků. Další poděkování putuje do nemocniční kuchyně, která připravila všem malé občerstvení. Největší poděkování si ale zaslouží všichni zájemci, kterým není lhostejný jejich zdravotní stav, a kteří nefrologickou ambulanci 10. března navštívili.

Těšíme se na Vás při příštím ročníku v roce 2017!

Pozvánku ke Dni ledvin jste mohli nalézt v Týdeníku 5plus2 v příloze Zdraví pro oblast Jablonecka, Semilska a Turnovska, v Týdeníku 5plus2 v příloze Zdraví a welness pro Trutnovsko, ve Zpravodaji Jilemnice a na plakátech, umístěných ve městě, jakož i v řadě zdravotnických i nezdravotnických zařízení.

Foto: Anna Davidová